Šlachtova Přísaha obchází shromažďovací zákon

Hnutí Přísaha zve svoje příznivce na setkání ve Žďáru nad Sázavou s místním lídrem hnutí Františkem Partykou a předsedou hnutí Robertem Šlachtou. Místo shromáždění je podle webových stránek Přísahy v těsném sousedství Farských humen, kde se koná kulturní akce města. Hnutí Přísaha přímo inzeruje na svém webu setkání na kulturní akci města.

Může jít o obrázek 2 lidem , beard a text that says 'PRÍSAHA OBČANSKÉHNUTÍ HNUTÍ Nová síla pro Žd'ár nad Sázavou Robert Šlachta František Partyka TEŠÍME SE NA SETKÁNÍ s VÁMI 26. 8. NA FARSKYCH HUMNECH'

„Nic o tom nevím, nepovolovali jsme to,“ stručně konstatovala tajemnice městského úřadu Martina Hostomská.

Může jít o obrázek text, kde se píše Grilovačka S Prísahou ve Žd'áre nad Sázavou na slavnostech mesta 26. srpna 2022

Tisková mluvčí Žďáru nad Sázavou Blanka Sobolová již obdržela speciální dotaz na způsob, jak se dostalo politické shromáždění na slavnosti města, jak inzeruje hutí Přísaha na webových stránkách.

Politická shromáždění podléhají oznamovací povinnosti místně příslušným úřadům, které mohou shromáždění nepovolit nebo rozpustit. Především ale úřady dbají na bezpečnost a pokojný průběh shromáždění, které by mohli narušit odpůrci celého shromáždění.

Může jít o obrázek text, kde se píše Robert Slachta, kandidáti Prísahy a vy! Pojd'te se potkats kandidáty Prisahy do vašeho zastupitelstva a zeptejte se jich na všechno, co vás zajímá. 12:00- 12:00-16:00 Ždár nad Sázavou, Veselská 2530/8

Jako bývalý policista je Robert Šlachta osobou důkladně obeznámenou s platnou legislativou v oblasti shromažďování a konání politických mítinků. Lídr hnutí Přísaha ve Žďáru nad Sázavou František Partyka je stále policistou v aktivní službě. I on by měl znát způsob uplatnění práva shromažďovacího.

„Pokud hnutí Přísaha obchází zákon, tak si toho doufám povšimnou voliči ve volbách,“ řekl žďárský senátor Josef Klement (KDU-ČSL).

Podrobnosti zjišťujeme.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů