Slávistická reklamace: brankář Dukly má dospělou helmu, ať si vezme dětskou!

 AKTUALIZOVÁNO Dominik Hašek začal chytat soutěž dospělých v šestnácti letech, jihlavský gólman Jakub Škarek už v patnácti letech. V brance musí patnáctiletý gólman čelit střelám hráčů často až o dvě věkové kategorie vyšší. Kromě sportovních tlaků musel gólman Škarek čelit i tlakům na hraně fair-play. Jako třeba v utkání Dukly Jihlava se Slavií Praha: po druhé třetině byl stav 2:1 pro domácí. Soupeřovy útočníky přiváděl gólman Škarek k zoufalství a tak slávisté zkusili i trochu nesportovní gesto: reklamovali u hlavního rozhodčího velikost gólmanovy masky. Mezi juniorskou a seniorskou gólmanskou maskou je rozdíl: z juniorské je hůře vidět, mřížka je užší. Gólman Škarek chytal seniorské utkání za Duklu Jihlava v seniorské masce. Jenže u hlavního rozhodčího slávistická reklamace Škarkovy masky neuspěla. Především měli hosté reklamovat závadu ve výstroji uplatnit před začátkem utkání! Ve světě sportu se měření zahnutí čepele hokejky nebo kontrola předepsané velikosti výstroje považuje za nečestný způsob sportovního boje.

O schopnostech jihlavského gólmana Škarka se v hokejovém prostřední hovoří s respektem: donutil slávisty měřit výstroj, aby ho dostali ven z brány! Slávie se snažila domácí Duklu porazit i prostředky, které sportovní prostředí považuje za nečestné.

Juniorské soutěže musí gólman odchytat v juniorské masce, u seniorských soutěží už tak jasný výklad pravidel není. Pokud má gólman v pořádku registrační průkaz, může si vybrat i velikost své výstroje. V podstatě může seniorskou soutěž chytat v hokejové výstoji juniora nebo dospělého. Je to výhoda, kterou získává svým nízkým věkem a zúročuje tak svůj talent.

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů