Slibované vyhodnocení ceny nového svozu odpadů Žďár stále nemá

Místo vyhodnocení úspor čtrnáctidenního svozu odpadů ve Žďáru nad Sázavou se začíná uvažovat o navýšení poplatku za odpady.

Poplatek za odpady se nezměnil devět let, nyní radnice zjišťuje, že ani zavedení čtrnáctidenního místo týdenního vývozu odpadů nemusí stačit pro udržení dosavadní ceny za odvoz odpadů.

Kdo bydlí ve Žďáru nad Sázavou panelovém domě, ten má odvoz odpadů častěji. Kdo bydlí v rodinném domku, tomu radnice vyveze odpad méně často. Poplatek za odpady chce radnice od všech občanů stejný.

Původně mělo být vyhodnocení čtrnáctidenního svozu „před zimou“, nyní se ukazuje, že vyhodnocení bude nejspíše na konci jara.

Problematiku odpadů má v gesci místostarostka Ludmila Řezníčková (ANO) a zdá se, že brzy dojde k roztržce s další místostarostkou Romanou Bělohlávkovou (KDU-ČSL).

Přechod na čtrnáctidenní svoz odpadu je posledním pokusem místostarostky Řezníčkové (ANO) o udržení devět let staré výše ceny za odvoz komunálního odpadu. Růst cen a především poplatků za skládkování ovšem nejde zastavit, pouze přibrzdit omezením frekvence svozu odpadu.

Místostarostka Řezníčková už se zastupiteli řešila problematiku svozu odpadu na uzavřeném semináři zastupitelů města. Případné zvýšení ceny odpadu rok před volbami je pro hnutí ANO citlivá otázka, kterou ale bude nutné řešit.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů