Sociální byt radní Jihlavy přestěhovali na Březinky

Radní města Jihlavy schválili nápad úředníků Magistrátu na přestěhování sociálního bytu z centra města na sídliště Březinova. Toto největší jihlavské sídliště pojmenované podle básníka Otokara Březiny ze západní strany obepíná lesopark Heulos. Má výměru 82 ha.

Většina sociálních bytů je situována v centru města, na náměstí a poblíž – v památkové zóně města, podle úředníků Magistrátu je proto vhodné tyto rozprostřít i mimo centrum.

domek

V přehledu sociálních bytů figuruje také byt č. 9 v domě Komenského 1611/27, 3+1 o výměře 98,28 m2.

Vzhledem k tomu, že se v tomto domě nachází více sociálních bytů, mj. o poschodí níže byt přidělený v rámci programu „Bydlení především“ (Housing first), a Magistrát města Jihlavy eviduje v této souvislosti opakované stížnosti vlastníka sousedního domu (Komenského 31) na chování nájemců a koncentraci sociálních bytů v dané lokalitě, navrhli úředníci Magistrátu tento byt vyjmout z přehledu sociálních bytů a jako náhradní byt zařadit byt č. 4199/5 v privatizovaném domě Na Kopci 4199/18, 3+1, 69,40 m2.

“ Jsme si vědomi možných problémů při pronajímání tohoto bytu v privatizovaném domě, nicméně zadání na řešení koncentrace sociálních bytů v centru města je jasné,“ sdělili úředníci Magistrátu radním města.

Základní sazba nájemného za sociální byty činí 80 Kč/m2 za měsíc s každoroční valorizací od 1. 7. příslušného kalendářního roku (od 1. 7. 2022 tedy ve výši 83,04 Kč/m2 za měsíc).

V usneseních Rady města Jihlavy lze stěhování sociálního bytu najít jako nevinné usnesení č. Usnesení č. 1826/22-RM, kde radní města schválili „změnu Přehledu bytů pro osoby v nepříznivé sociální nebo životní situaci, spojené se ztrátou bydlení nebo s nevyhovujícím bydlením dle přílohy. „


Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů