Souboj politických ideálů: Tomanec (Fórum) kontra Schrek (ODS)

Sociální sítě zažívají ostrý názorový střet dvou jihlavských zastupitelů: „permanentního kritika čehokoliv“ Miroslava Tomance (Fórum Jihlava) a kandidáta na hejtmana Vítězslava Schreka (ODS).

Miroslav Tomanec (Fórum): Proč nebudu volit ODS

Babišismus je pro mne to nejhorší, co naši zemi od listopadu 89 potkalo. Proto si myslím, že je třeba se mu postavit se vší vehemencí a na všech úrovních. Říká se tomu sice „program Antibabiš „, ale podle mého názoru je to zcela na místě – nyní se nejprve soustředit na spojení demokratických sil k zastavení tohoto největšího nebezpečí a pak teprve řešit co dál.Předseda nejsilnější opoziční pravicové strany pan profesor Fiala o tom v různých obměnách často hovoří. S babišismem se nespolupracuje, s babišismem se bojuje a čelí se mu. Nejsme přece ČSSD, že. Ovšem zřejmě to platí pouze na té nejvyšší úrovni. Jinde už se prosazuje ten pragmatismus, realismus, takové to „…na komunální úrovni si na ty stranické dresy moc nehrajeme, tady je to o lidech…“

Víťa Schrek jako krajský lídr moji důvěru nemá. S pravděpodobností hraničící s jistotou totiž očekávám, že si s lídrem ANO Kuklou padnou po volbách do náruče a pěkně si to rozdělí. Vždyť s podobnou kolaborací už mají zkušenosti z předchozích voleb. A „fungovalo“ to….a dokonce se s tím i veřejně chlubí.  Obecnými povídačkami o změně politického stylu a kompromisu se to opravdu zastřít nedá. Důležité je jenom jedno. A to vládnout. Za každou cenu a téměř s kýmkoliv ( kde já jsem to už jenom slyšel … že by mladý Klaus ?…) .  Jediná strana, se kterou nepůjdou – KSČM . Tak to je tedy opravdu hodně široké rozkročení za tím účelem, aby se udrželi u moci, opravdu. Je dobré vědět že ANO, ale i třebas SPD nebo Trikoloru považují  za natolik demokratické, že s těmi jednat klidně budou …co si o tom myslet ?A že by to snad mohla narušit nějaká nevraživost s bývalým stranickým kolegou Faltusem, toho času vysoko na kandidátce Babišistánu? Nedejte se zmást. I to už mají vymyšleno. Poslance Zlesáka ze Žďáru už asi přestalo bavit věčné cestování do Prahy ( no ta D1, co jsme ji tak pěkně opravili, že…) a tak si vydobyl výjimku z Babišem deklarovaných zásad (poslanci na kandidátkách na konec..) a po volbách obsadí vysněné klidné místo náměstka na kraji. Je to přece jenom blíž, prachy stejné, odpovědnost žádná. A hádejte, kdo je za něj náhradníkem do parlamentu? No přece Faltus… Další fligna na voliče. Budete mně volit do kraje? Tak dík, ale já jdu do parlamentu…Ne, Víťo, tyhle špinavé politické hry s tebou nehraju.

Odpověď Vítěslava Schreka (ODS) na sociální síti

Milý Mirku. V jednom z nedávných komentářů na tvém Facebooku veřejně přiznáváš, že jsi „tak trochu srab“. My dva už se dávno na většině věcí neshodneme, ale v tomto ti dávám plně za pravdu a nejen to. Dokonce si myslím, že jsi hodně velký srab.

Kdybys totiž nebyl, tak tady zpoza rohu na tajňačku (protože moc dobře víš, že tě nemám v „přátelích“) nedštíš síru na můj účet, kterak ti věštecká koule prozradila, cože to nosím v hlavě a jak se zrovna já, Vítězslav Schrek, kandidát na hejtmana Vysočiny za ODS-Vysočina a Starostové pro občany zachovám po volbách.

Kdybys totiž nebyl obyčejný srab, tak bys mě v tomto příspěvku, ve kterém se na mě dokonce tak familiérně obracíš, alespoň otagoval, abych mohl na tvé tvrzení reagovat. Ale to zjevně nebyl tvůj záměr že? To ty totiž nepotřebuješ. Ty hraješ rád tu svojí hru. Možná máš jen strach, že bych ti obratem napsal to, co už jsem ti napsal několikrát a veřejně. Že patříš k lidem, kteří moc rádi ukazují na ty ostatní. Že si rád kopneš, tu do stánku, to někoho do kotníku, hlavně abys byl za lidového hrdinu.

Ty ale žádný hrdina nejsi, alespoň ne pro mě. Hrdinové se totiž neotáčí s vanoucím větrem. Hrdinové nikomu nenadávají do koblihářů, když jim před tím sami tak trochu lezou do zadku, jako jsi to předvedl ty v sále zastupitelstva v roce 2017, když byl v Jihlavě na návštěvě Andrej Babiš.

Vzpomínáš? Možná ne. Ty máš totiž strašně krátkou paměť, to já vím. Ale nezoufej, nejsi sám. Takových, kteří jste před 30 lety posluhovali režimu a dnes se tak rádi pasujete do rolí „těch správných“, znám víc. Ale ať nemluvíme jen o tobě Mirku. Pojďme mluvit o mě, když už jsi s tím začal. Jak to tedy máme s tím ANO po volbách? ODS už na své tiskové konferenci v listopadu 2019 řekla jasně, že stranou, se kterou za žádných okolností nebude jednat po volbách je KŠČM. To je Mirku ta nástupnická strana zločinné KSČ, jíž ty jsi byl před rokem 1989 členem, stejně jako ten tebou zavrženíhodný „vrchní koblihář“. A to stále platí.

Co to znamená? Že chceme jako ODS společně se Starosty pro občany změnit politický styl a způsob řízení Kraje Vysočina a k tomu potřebujeme logicky uspět ve volbách. A podle volebního výsledku se pokusíme vytvořit většinovou koalici s těmi partnery, kteří jsou nám politicky i programově nejbližší. A pokud se nám to nepodaří, budeme určitě hledat možný politický kompromis, který by nám umožnil realizovat maximum našich představ o řízení a fungování kraje a zároveň bude akceptovatelný pro naše členy a voliče. Vlastně jen uděláme to, co udělají s velkou pravděpodobností, jak ty rád píšeš – hraničící s jistotou, i ostatní politické strany a hnutí. Že je tohle špinavá politická hra? Hm, možná to tak může i někomu připadat. Možná člověku bezmezně charakternímu, nekompromisně čestnému a politikou nepolíbenému, člověku ryze poctivému a navýsost slušnému. Takovému snad, Mirku.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů