Státní úředníci se pokouší o nové uspořádání obchodních vztahů na dálnicích

Podle informací serveru Občasník se státní úředníci pokouší o nové uspořádání obchodních vztahů při odstraňování nehod a překážek silničního provozu na placených úsecích silnic a dálnic.

Problematika odstraňování nehod byla na podzim loňského roku řešena na jednání za účasti zástupců Ministerstva dopravy ČR, Ministerstva vnitra ČR, Ředitelství silnic a dálnic, Ředitelství služby dopravní policie Policejního prezidia ČR a České kanceláře pojistitelů.

Z tohoto jednání vyplynulo doporučení ke dvoustrannému jednání mezi zástupci Ředitelství silnic a dálnic a Českou kanceláří pojistitelů k možnosti využití rozšíření činností Nehodového centra pojišťoven i pro tělesa dálnic.

“ Děkujeme za možnost se vyjádřit k uvedenému, ale tentokrát toho nevyužijeme,“ uvedla mluvčí České kanceláře pojistitelů Veronika Nová.

Nehodové centrum pojišťoven (NCP) vzniklo v roce 2009 na základě memoranda Policejního prezídia ČR a České kanceláře pojistitelů z potřeby zajistit zejména při dopravních nehodách obnovení bezpečnosti a plynulosti silničního provozu odstraněním nepojízdných vozidel tvořících překážku v provozu na pozemních komunikacích. Do realizace projektu je zapojeno 14 pojišťoven a 6 jejich smluvních asistenčních služeb.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů