Technické služby Pelhřimov: Zákon o informacích se na nás nevztahuje

Na Technické služby města Pelhřimova se podle názoru její ředitelky Pavly Licehamrové nevztahuje Zákon o svobodném přístupu k informacím. Vyplývá to z odpovědi ředitelky Licehammerové.

fb„TSmP  zveřejňují podle zákona o účetnictví č. 563/1991 Sb. § 21a účetní závěrku a výroční zprávu ve sbírce listin v obchodním rejstříku a poskytují veškeré informace o svém hospodaření pouze zřizovateli, tím je Město Pelhřimov. Na TSmP se nevztahuje zákon o svobodném přístupu k informacím č. 106/1999 Sb,“ sdělila ředitelka Licehammerová.

Stanovisko ředitelky Licehamrové je ale v přímém rozporu s legislativou České republiky. Příspěvková organizace města Pelhřimov ale bezpochyby splňuje náležitosti povinného subjektu pro poskytnutí informace v režimu Zákona o svobodném přístupu k informacím.

„Organizační složky i příspěvkové organizace tedy splňují kritéria stanovená pro veřejné instituce a budou proto povinnými subjekty,“ uvádí analýza Ministerstva vnitra dostupná na webových stránkách Ministerstva vnitra.

Na postup Technických služeb města Pelhřimova byla podána stížnost pro porušení zákona.

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů