Tenisová dotace do Třebíče je horkým bramborem krajské politiky Vysočiny

Schválení třímilionové krajské dotace pro druhou etapu výstavby multifunkční haly Horáckého tenisového klubu je horkým bramborem krajské politiky.

V únoru byla dotace stažena z programu jednání Zastupitelstva kraje Vysočina, v březnu projednána a pak stažena z jednání Rady kraje Vysočina a v březnu opět zařazena do jednání krajského zastupitelstva.

V oficiálním programu jednání tenisová dotace není, krajští zastupitelé budou nejprve hlasovat, zda-li vůbec chtějí rokovat o přidělení dotace do Třebíče.

Veškerá proklamovaná transparentnost má své hranice: o dotaci se intenzivně jedná v koaličních kruzích. Dotace má být čerpána mimo schválený rozpočet z rozpočtové rezervy Kraje Vysočina.

Pokud se podaří schválit třímilionovou dotaci pro tenisty v Třebíči, okamžitě se dají očekávat další žádosti sportovců o dotace na modernizaci sportovišť po vzoru Třebíče. Na krajské zastupitele začne politický tlak sportovců „dejte nám taky dotaci jako tenistům v Třebíči“. Pro krajské politiky je rozhodování o tenisové dotaci rozhodováním o přístupu k čerpání finančních rezerv města.

Transparentnost procesu přidělování tenisové dotace pro Třebíč je zřejmě omezena právě z důvodů očekávaných politických tlaků na čerpání finančních rezerv kraje Vysočina.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů