Tlak na odchod Ledních medvědů z Pelhřimova znovu zesílil

Na druholigový hokejový klub HC Lední Medvědi znovu zesílil politický tlak ze strany pelhřimovské radnice. Od Nového roku 2016 plánují Technické služby města Pelhřimova účtovat klubu podíl z ročního nájemného u instalovaných reklam na zimního stadionu.

Druholigovému klubu HC Lední Medvědi končí na konci roku 2015 lhůta pro bezplatné umístění reklam na pelhřimovském zimním stadionu.

Nátlak vedení města Pelhřimov zesílil krátce po oznámení hokejového kroužku HC Pumy Pelhřimov o podání členské přihlášky do Českého svazu ledního hokeje. Členská přihláška ale nebyla výkonným výborem ČSLH přijata pro formální nedostatky (více zde).

Možnou reakcí klubu Ledních Medvědů je opětovné zvážení odchodu z města Pelhřimov. V únoru 2015 poslal starosta Pelhřimova František Kučera na policii trestní oznámení (dokument zde) , které vycházelo z informací současného vedení hokejového kroužku HC Pumy. Policie trestní oznámení po půlročním vyšetřování odložila.

fbHokejová utkání druholigového klubu patří mezi nejnavštěvovanější sportovní akce ve městě.

Už v létě se představitelé pelhřimovské KDU-ČSL netajili radostí nad tím, jak „řízli“ do financování pelhřimovského hokeje.

Místostarosta Pelhřimova Josef Koch je příbuzný jednoho z členů hokejového kroužku HC Pumy.

Na přelomu roku se tak bude znovu jednat o bytí a nebytí druholigového hokeje v Pelhřimově.

Hokejový klub Lední medvědi má s partnery klubu uzavřeny reklamní smlouvy na letošní sezónu. Pelhřimovská radnice se zřejmě snaží svým postojem odradit dlouhodobé partnery druholigového klubu a nasměrovat jejich podporu k místnímu hokejovému kroužku HC Pumy.

Hokejový kroužek už začal sponzorovat pelhřimovský Agrostroj, název firmy by se měl objevit i v názvu.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů