Trest za pomluvu tiskem skončí redaktorovi MFDNES na konci ledna 2017

Přečinu pomluvy podle § 184 odst. 1 trestního zákoníku se dopustí pachatel, jenž o jiném sdělí nepravdivý údaj, který je způsobilý značnou měrou ohrozit jeho vážnost u spoluobčanů, zejména poškodit jej v zaměstnání, narušit jeho rodinné vztahy nebo způsobit mu jinou vážnou újmu.

Vysočinský redaktor MFDNES Martin Vokáč napsal v článku Opilí policisté při večírku na chatě surově napadli souseda (říjen 2012) i tuto zcela nepravdivou informaci:

„Skupinu policistů z Jihlavy prošetřuje Generální inspekce bezpečnostních sborů. Při červnovém večírku údajně pod vlivem alkoholu surově zbili souseda, uvedla televize Nova. Podle informací MF DNES měl být mezi útočníky i vedoucí jihlavského územního odboru Petr Petr“, uvedl v novinovém článku redaktor MF-DNES Vysočina Martin Vokáč.

Po intervenci plukovníka Petra u vysočinské redakce MF-DNES byl text změněn ve smyslu, že plukovník Petr byl hostem večírku. Informace o účasti plukovníka Petra v údajné rvačce je zcela nepravdivá a neodpovídá výsledkům vyšetřování.

O pravomocném odsouzení redaktora Vokáče jsme informovali jako první (více zde)

Desetiměsíční podmínka s dvouletým zkušebním obdobím pro redaktora Martina Vokáče nabyla právní moci na konci ledna 2015.  Na konci června 2015 odmítl dovolání redaktora Vokáče Nejvyšší soud. Svého práva vyjádřit se k dovolání redaktora Vokáče k Nejvyššímu soudu nevyužil ani Nejvyšší státní zástupce.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů