Uprchlík-rekordman dluží za padesát pobytů na záchytce

Úřady řeší mimořádně citlivou sociální situaci kolem uprchlíka-rekordmana s více než padesáti pobyty na Protialkoholní záchytné stanici v Jihlavě. „Dluží více než dvě stě tisíc korun,“ uvedla mluvčí jihlavské nemocnice Monika Zachrlová.

Podle iformací Občasníku je případ opilce-rekordmana ojedinělým a výjimečným případem v kraji Vysočina.Uprchlík-alkoholik má už rozhodnutí o vyhoštění z území České republiky, ale Ukrajina je ve válečném stavu. Výkon rozhodnutí o vyhoštění je tak pozastaven. Současný více než dvou set tisícový účet za protialkoholní péči o uprchlíka tak patrně i nadále poroste.

„Městská policie eviduje cizího státního příslušníka, který byl od počátku roku umístěn na protialkoholní záchytnou stanici v několika desítkách případů, uvedl zástupce ředitele Městské policie Jihlava Stanislav Maštera.

České úřady ale nemají náležité páky, jak omezit konzumaci alkoholu osoby v postavení válečného uprchlíka. Pobyt na jihlavské záchytné stanici stojí klienty bez rozdílu národnosti čtyři tisíce korun. Čtyřtisícový poplatek ale uhradí pouze 38 % zachycených. „Obecně lze říci, že skupina těch ‘starých známých firem‘ nám pomalu vymírá a nahrazuje je skupina mladších. Zhruba polovinu těch, kteří u nás končí, víme, že ještě v budoucnu uvidíme,“ řekl před časem primář záchytky Lukáš Černý.

Účet za protialkoholní péči o uprchlíka-rekordmana stále roste a zastaví se patrně pouze tehdy, pokud se na území České republiky dopustí takového činu, za který ho soud pošle do vězení. Nebo ho Česká republika vyhostí na Ukrajinu.

Stanovisko Správy uprchlických zařízení doplníme, jakmile se vyjádření podaří získat.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů