Ústavní soud: Krajský soud v Brně v insolvenčním řízení Motorpalu chyboval

motorpalÚstavní soud v Brně dnes v plném rozsahu vyhověl ústavní stížnosti Motorpalu proti rozhodnutí Krajského soudu v Brně z 9.2.2016. Motorpalu vadilo, že Krajský soud sice vyhlásil v rámci insolvenčního řízení jeho úpadek, ale firmě zároveň nepovolil reorganizaci, i když jí měla dopředu předjednánu se svými věřiteli.

Ústavní soud konstatoval, že rozhodnutím Krajského soudu v Brně byla porušena práva společnosti na spravedlivý proces a nařídil mu, aby se znovu bezodkladně zabýval původním návrhem, tzn. spojit vyhlášení úpadku s povolením reorganizace Ústavní soud také zrušil výrok o jmenování Jiřího Hanáka insolvenčním správcem Motorpalu.

Motorpal na základě těchto závěrů Ústavního soudu, proti nimž není možné odvolání, věří, že nyní bude moci realizovat předjednanou reorganizaci, kterou podporuje drtivá většina všech věřitelů. A celý v lednu 2016 nastartovaný ozdravný proces se tím také urychlí.

Vedení Motorpalu dnešní rozhodnutí Ústavního soudu jednoznačně ocenilo a počítá s dokončením svého insolvenčního procesu optimálně na podzim 2016, nejpozději ale do konce letošního roku. To jsou základní předpoklady nutné pro ozdravení Motorpalu a zajištění jeho dalšího standardního fungování.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů