Vánoce se blíží: Jihlava si ozdobí radnici

Na Masarykovo náměstí byl během úterního dopoledne nainstalován vánoční strom. V rámci úspor se na něj nekupovaly nové ozdoby, celkově stála letošní vánoční výzdoba město 400 tisíc korun.

Vánoční strom letos pochází z nedaleké obce Plandry. Pracovníci Správy městských lesů jej na Masarykovo náměstí nainstalovali během dopoledne 24. listopadu. Podobně jako loni se ani letos nekupovaly nové ozdoby a využijí se ty z přechozích let. Centrum města zdobí dekorace s vánoční tématikou již od poloviny listopadu.

„Přestože se letos kvůli pandemii neuskuteční Jihlava k Vánocům, máme pro Jihlavany připraveno jedno malé překvapení – nazdobíme i radnici. Chceme tím motivovat ostatní, aby také vyzdobili okna a sídliště, abychom tu pravou vánoční atmosféru, i přes všechny současné problémy, vytvořili společnými silami,“ doplnila primátorka města Karolína Koubová.

Vánoční výzdoba včetně nazdobení stromu letos vyjde na necelých 400 tisíc korun, tedy podobně jako tomu bylo v předchozích letech. Instalaci stromku mají opět na starost pracovníci Správy městských lesů, o jeho ozdobení, stejně jako o výzdobu v centru města, se postarají pracovníci Služeb města Jihlavy. Vyzdobené jsou každoročně také části města, jako je Zborná, Pávov či Pístov – ozdoby si u SMJ objednávají jednotlivé osadní výbory.

„Jak budou vypadat letošní Vánoce ale záleží na případném povolení akcí dle aktuálně platných vládních nařízení. V případě rozvolnění se budeme snažit pronajmout na náměstí alespoň část stánků s vánočním sortimentem. Dále budou na náměstí kromě vánočního stromu i soutěžní stromky ozdobené dětmi z jihlavských základních a mateřských škol. Z vánočního stromu se budou linout také koledy, postaví se i slaměný betlém a děti se mohou těšit i na Ježíškovu poštu,“ doplnila primátorka.

Jak zmínila primátorka Karolína Koubová, atmosféru letošních Vánoc mohou v Jihlavě vytvořit všichni jeho obyvatelé. Město vyhlásí během konce listopadu na sociálních sítích soutěž o nejhezčí fotografii vánoční výzdoby.

Takzvané Vánoční putování vypukne v sobotu 28. listopadu a bude trvat až do vánočních svátků. Vždy každou sobotu a středu bude na facebookové stránce Město Jihlava zveřejněn jeden  soutěžní příspěvek s aktuální výhrou, do jehož komentářů budou soutěžící moci zveřejňovat fotografie své výzdoby a zapojit se tak do soutěže. Více informací o soutěži zveřejníme koncem listopadu.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů