(VIDEO) ČSSD chce růst platů v sociálních službách

Sociální demokraté představili svůj volební program pro komunální volby 2020. Podle spoluautora programu Vladimíra Novotného (náměstek hejtmana) dostal označení „Novotného desatero“. V kapitole o sociálních službách sociální demokraté slibují plošné zvýšení platů o deset procent.

První reakce na předvolební sliby sociálních demokratů jsou opatrné.

„Co se týká navýšení o 10% pro pracovníky v sociálních službách, tak si myslím, že by to bylo skvělé každý rok. Pokud se jedná o 10% za celé volební období, tak vzhledem k inflaci je to „nic“. Otázkou je: Kde na to chtějí vzít? Pracovníci v pobytových zařízeních pečují o nejrizikovější a nejkřehčí skupinu našich spoluobčanů, jsou v podstatě odkázaní na druhé osobě. Jsou na ně kladeny velké nároky jak po psychické, tak i fyzické stránce. Musí se stále vzdělávat, dbají na kvalitu péče. Domnívám se, že práce pečovatelů a sester v sociálních službách je stále nedoceněná. Tuto práci nemůže – nezvládá dělat kdokoliv, trvá dlouho, než se vytvoří kvalitní pečovatelský tým,“ uvedla krajská předsedkyně Odborového svazu zdravotnictví a sociálních služeb Jiřina Marešová.

“ V ideálním světě by bylo ideální přidávání sociálním pracovníkům každý rok, ale víme že svět není ideální. Každopádně se budeme snažit najít zdroje,“ řekl mluvčí vysočinské ČSSD Aleš Urban.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů