(VIDEO) ČSSD Vysočina zvolila Krčála předsedou, Běhounek volebním lídrem

Sociální demokraté zahájili svou krajskou konferenci. Podle očekávání byl krajským předsedou zvolen Petr Krčál. Krčál naznačil možnost přenechat vedení strany radní Janě Fialové (více zde). Ovšem Krčál dostal „nůž na krk“ od hejtmana Běhounka, který neměl zájem vést ČSSD do krajských voleb 2020, pokud nebude předsedou Krčál (více zde).

Krajská konference také zvolila stranické kandidáty pro senátní volby: Na Žďársku starosta Michal Šmarda a na Pelhřimovsku bude obhajovat post senátora Milan Štěch.

Místopředseda ČSSD a starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda naznačil na dotaz Občasníku předvolební taktiku strany.

Krajská konference ČSSD zvolila také lídrem pro krajské volby hejtmana Běhounka. Zatím nejasno je kolem pozice první dámy sociální demokracie pro krajské volby. Bude se volit až na jaře. Podle předsedy Krčála bude na kandidátní listině čtyřicet procent žen.

Volební program ČSSD se rodí pod vedením současného předsedy zastupitelského klubu ČSSD Vladimíra Novotného. Dostal přezdívku „Novotného desatero“.

Hejtman Běhounek na dotaz Občasníku uvedl, že necítí únavu z vládnutí (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů