(VIDEO) Hejtman Běhounek: Ležte doma, nikam nechoďte a chovejte se mravně!

Hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek vydal obyvatelům celého regionu jednoduchý a přitom jasný vzkaz, jak společně zvládnout situaci kolem šíření koronaviru:

Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek tak apeluje na spoluobčany, aby odložili veškeré zahraniční cesty a chovali se i nadále stejně odpovědně a předvídavě, především je nezbytně nutné důsledně dodržovat karanténu při návratu z rizikových oblastí, jejichž seznam se stále rozšiřuje.

Jedině omezením možnosti přenosu mezi obyvateli je reálné dalšímu rozvoji epidemie čelit. Hejtman Vysočiny upozorňuje, že veškerá přijatá opatření mají vést ke zmírnění vlny nákazy a k jejímu rozložení v čase.

Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek i ostatní členové komise byli informováni o aktuálním počtu odebraných vzorků, kterých je na Vysočině k 12.3.2020 osmadvacet . V karanténě je kolem sedmdesáti osob. Nemocnice Jihlava je v případě nutnosti připravena na pokyn centrálních orgánů zahájit vyhodnocení odebraných vzorků. Epidemiologickou situaci v kraji bude vedení Kraje Vysočina dále monitorovat, vyhodnocovat a přijímat v rámci svých kompetencí preventivní opatření.   

Krajská hygienická stanice Kraje Vysočina informovala členy o aktuálním počtu lidí v karanténě, číslo se k dnešnímu dni zastavilo na sedmi desítkách osob. Toto číslo se bude aktualizovat ke každému pátku příslušného týdne.

Pět krajských nemocnic na Vysočině nyní disponuje více než osmi desítkami infekčními lůžky, 53 dalších počet lůžek jsou krajské nemocnice připraveny vyčlenit v řádech hodin. Budou primárně a přednostně určeny pro nakažené s těžkým průběhem nebo zásadními zdravotními komplikacemi. V regionu je k dispozici více než 100 připravených plicních ventilací. Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek dnes informoval o rozhodnutí vedení kraje nakoupit až 10 tisíc kusů respirátorů  typu FFP2, které budou sloužit především jako záložní rezerva Krajské záchranné službě Kraje Vysočina, nemocnicím a sociálním službám.

Nemocnice musí v následujících dnech zvýšit frekvenci hygienických opatření veřejných prostor a navýší současné zásoby medicinských plynů.  

V současné době využívá Krajská hygienická stanice Kraje Vysočina jednu výjezdní odběrovou sanitu Zdravotní záchranné služby Kraje Vysočina. Ta je v rozsahu Kraje Vysočina schopna v maximálním vytížení zajistit až deset odběrů denně. V případě nutnosti je ZZS připravena poskytnout pro odběry ještě jeden výjezdový tým. Zatím nebylo k tomuto kroku nutno přistoupit.

AKTUALIZOVÁNO: Nouzový stav byl na území celého státu byl vyhlášen od 12.3.2020 od 14h

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů