(VIDEO) Trestní oznámení Žďáru nad Sázavou vyhodnoceno jako přestupek

Okresní státní zastupitelství Žďár nad Sázavou vyhodnotilo trestní oznámení města na bývalého tajemníka Jana Havlíka jako přestupek. Text trestního oznámení přečetl starosta města Martin Mrkos na jednání místního zastupitelstva.

Bývalý tajemník Jan Havlík se stal lídrem hnutí Změna 2018 a získal mandát zastupitele. Radní města odhlasovali usnesení o „nekompetentnosti“ tajemníka Havlíka, který se obrátil na soud s tím, že jde o poškozování jeho dobré pověsti.

Server Občasník se dotazoval orgánů činných v trestním řízení na postup vyšetřování trestního oznámení.

„Nebylo zjištěno naplnění všech znaků trestného činu. Věc byla s podezřením na spáchání přestupku postoupena příslušnému správnímu orgánu k dalšímu řízení,“ uvedl státní zástupce David Vetešník.

Případ zřejmě poputuje k přestupkové komisi mimo Žďár nad Sázavou z důvodu možné podjatosti. O způsobu přidělení přestupkové komisi rozhodne Krajský úřad Kraje Vysočina.

„Dobrá zpráva. Nebude tak jméno Městského úřadu vláčeno v trestním stíhání. Ohlašovací povinnost byla splněna,“ uvedl radní města Radek Zlesák (ANO).

“ Představitelé města neváhají pro očernění a pošpinění politické opozice využít jakékoliv zbraně a zneužít k tomu peněz města. Věřil jsem, že svoji nevinu obhájím, což nakonec ani nebylo třeba. Mrzí mne, že město vynaložilo zbytečných 100 tis. Kč a budu se ptát, zda tím nevznikla městu škoda, případně kdo je za ni odpovědný. Věřím, že pan starosta bude se stejnou odpovědností a zaujetím jako u podání trestního oznámení informovat zastupitelstvo města o jeho odložení,“ sdělil bývalý tajemník města Jan Havlík (Změna 2018).

“ Žijeme v právním státě. Státní zástupce tak vyhodnotil, teď je to tedy na příslušném správním orgánu. Každopádně bez ohledu na klasifikaci – kontext případu je takový, že nad rámec zákonů musí existovat také morálka a normy. Bez jistého dodržování norem a morálky by rozumná společnost nemohla fungovat. A o jejich dodržování v tomto případě lze s úspěchem pochybovat,“ prohlásil starosta města Martin Mrkos.


Vyjádření vedení města Žďáru nad Sázavou zjišťujeme.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů