(VIDEO) V Jihlavě začala demolice zimního stadionu

Při slavnostním zahájení demolice se do bývalého Horáckého zimního stadionu, dnes CZ LOKO Arény, poprvé zahryzl demoliční bagr.

Přítomní hosté symbolicky odstěhovali hokejovou šatní skříň, ve které se převlékal například bývalý hokejista Jiří Holík, a také část sedaček ze stadionu. Ty budou po dokončení výstavby na místo stadionu navráceny, ale už do hokejové síně slávy, která bude součástí nové Horácké multifunkční arény.

Manažer výstavby a radní Jihlavy David Beke zrekapituloval uplynulé více než čtyřleté období příprav.

Hokejové legendy Jiří Holík, Jan Klapáč, Patrik Augusta, Oldřich Válek, Bedřich Ščerban a další se přišli rozloučit se „svým“ stadionem a popřáli nové aréně hodně úspěchů.

Za hostitele dnešní slavnosti a za investora celého projektu pozdravil hosty primátor Jihlavy Petr Ryška, přijel také předseda senátu Miloš Vystrčil. Kraj Vysočina, který stavbu podpoří částkou půl miliardy korun, zastoupoval hejtman Vítězslav Schrek. Za autory projektu, architektonické studio Chybík&Krištof, přijel Michal Krištof. A stavební firmu GEMO, která halu bude stavět, zastupoval její majitel Jaromír Uhýrek.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů