(VIDEO) Velkomeziříčsko a Bítešsko spouští pilotní projekt ošetřovatelské péče na venkově Vysočiny

Dlouhodobým problémem financování sociálních služeb jsou rozdíly v zapojení obcí do finanční podpory sociálních služeb a tím i nerovnoměrné rozložení zátěže mezi obcemi. Rozvoj
pečovatelské služby by měl být propojen i s řešením tohoto problému.
Z výše uvedených důvodů byla v Mikroregionu Velkomeziříčsko-Bítešsko projednána pilotní spolupráce obcí při plném pokrytí území nabídkou pečovatelské služby a zavedení společného fondu pro spolufinancování pečovatelské služby od roku 2024.

Zapojené obce budou přispívat částkou 100 Kč na 1 obyvatele a fond bude spravovat město Velké Meziříčí, které bude s metodickou podporou kraje vyhlašovat a administrovat dotační řízení.

Pro realizaci uvedeného pilotního záměru navrhlo město Velké Meziříčí memorandum o
spolupráci obcí a Kraje Vysočina. Valná hromada Mikroregionu Velkomeziříčsko-Bítešsko jej schválila dne 18. 5. 2023 a zastupitelstvo města dne 27. 6. 2023.

Odbor sociálních věcí Kraje Vysočina dál spolupracuje s městem na přípravě dalších realizačních kroků – vzorová smlouva o příspěvku obcí do společného fondu, konzultace pravidel dotačního řízení města. Kraj Vysočina bude ve své síti a v systému financování umožňovat takový rozvoj kapacity pečovatelských služeb v mikroregionu, aby bylo možné zajistit její nabídku ve všech zapojených obcích.

Zapojení jednotlivých obcí do pilotního projektu bude ještě podmíněno schválením v jejich
zastupitelstvech. Souběžně s přípravou realizace tohoto pilotního záměru probíhají individuální
jednání o možnosti zavedení participativního financování s dalšími obcemi s rozšířenou
působností od roku 2025.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů