VÍME PRVNÍ: Fikáček (Gepard Express) koupí úzkokolejku i bez papírů Drážního úřadu !

Majitel firmy Gepard Express Albert Fikáček poskytl serveru Občasník exkluzivní vyjádření k současné situaci úzkokolejky. Gepard Express je smluvním dopravcem Jihočeského kraje i Kraje Vysočina. Trať jindřichohradecké úzkokolejky je momentálně nezpůsobilá provozování veřejné dopravy, chybí bezpečnostní certifikát Drážního úřadu.

Prohlášení Alberta Fikáčka (bez redakčních úprav, nekráceno)

Gepard Express je odhodlán koupit úzkokolejku bez ohledu na stav trati a bez ohledu na to, zda je vydáno bezpečnostní osvědčení provozovatele dráhy. Tento zájem máme stále a nic se na tom nemění. Nepovažujeme to za jeden z několika byznys plánů, které buď vyjdou, nebo ne. Vnímáme to jako naši povinnost a prioritu. Pokud dostaneme možnost odkoupit obě dráhy od věřitelů, budeme na nich pracovat tak dlouho, jak bude nutné, aby se nakonec rozjely. Přístup „nevyšlo-nevadí“ jako firma neuznáváme. Proto je pro nás obtížné přijmout skutečnost, že podle všech indicií nebude bezpečnostní osvědčení v následujících měsících vydáno.

Na druhou stranu souhlasíme s postojem, že provozovatel dráhy by měl mít představu o způsobu organizování dopravy a měl mít jasné odpovědi na otázky týkající se bezpečnosti provozu. Jako dopravce jsme schopni provoz spustit do 10 pracovních dní od vydání bezpečnostního osvědčení. Abych našemu rozhodnutí dodal váhu, jsem ochoten prodat všechny své ostatní firmy, pokud to bude nutné pro záchranu úzkokolejky, včetně polských a moldavských poboček.

Samozřejmě pokud dojde k reorganizaci, budeme ji podporovat a nebudeme nikomu házet klacky pod nohy. Nejdůležitější je to, aby se jezdilo.

O budoucnosti úzkokolejky můžete hlasovat v anketě na sociálních sítích:

AKTUALIZOVÁNO: Senátor za Jindřichohradecko a Pelhřimovsko Jaroslav Chalupský na sociálních sítích okomentoval informaci o zájmu Alberta Fikáčka z Gepard Express mimo jiné takto:

„Kdybych si já měl zvolit, zda úzkokolejku bude zachraňovat parta politiků hrajících si na podnikání propletená se soukromým sektorem, nebo skutečný podnikatel vláčkař s vyhrnutými rukávy, odhodláním a jen podporou veřejného sektoru, neváhal bych. Vždy bych vsadil na nápaditého člověka s odvahou, rozumem, srdcem a vizí.

Po dvou letech zachraňování čtyři měsíce reorganizace nepřinesly žádný podstatný posun. Je to slepá kolej se snahou oklikou naházet dluhy, starosti a rizika na obce.

Ale rozumím tomu, že když už se to takto podařilo právníkům JHMD nevléknout, musel věřitelský výbor zkusit i tuto cestu.

Čtyři měsíce poskytnuté soudem na reorganizaci jsou pryč a stále se nejezdí.

V tomto dlouhém černém tunelu vidím několik světélek naděje v podobě lidí, kteří si získali svým jednáním mou důvěru: vedoucí dílen pan Píšala a chlapi v dílně, profesionalita insolvenčního soudce Strnada, hejtmani Schrek a Kuba, kteří se neotočili k úzkokolejce zády a objednali dopravu a Albert Fikáček, který má na kolejích dobré vztahy a je schopen dráze vdechnout nový život. Postarat se o vše. Zatím lépe rozdané karty nemáme a ubíhající čas poškozuje všechny,“ napsal senátor Chalupský.


Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů