(VÍME PRVNÍ): Koncept Vánoc Adventní Jihlava 2019 stvořil kumštýř Petr Píša

Budou to velkolepé Vánoce! Vedení města Jihlavy již má k dispozici koncept projektu „Adventní Jihlava 2019“, který vytvořil kumštýř Petr Píša.

Kumštýř Píša přišel s myšlenkou „adventní vesnička“ kolem morového sloupu, do které bude možné vstoupit jednou ze čtyř bran. Kolem morového sloupu by dokonce mohlo vzniknout kruhové kluziště o šířce asi pěti metrů pokryté přírodním ledem. Součástí Píšova projektu je i mobilní ledová plocha pro dětské bruslení. Nezbytnou podmínkou pro vytvoření kluziště je ovšem narovnání podloží do absolutní roviny.

Situační nákres Píšova projektu Adventní Jihlava 2019 si už prohlédli radní města Jihlavy.

Součástí vánočního projektu je i myšlenka vaření na čtyřech venkovních pánvích v rámci doprovodného programu „galerie chutí“. Vaření na venkovních pánvích by celému projektu dodalo vůni vánočních pokrmů.

Píšův projekt počítá i s adventním orlojem, kdy postavy orloje by mohly ztvárnit děti z jihlavských škol a školek nebo členové různých spolků.

Průvodcem a konferenciérem na pódiu by pak mohl být herec v masce ponocného. Jako událost týdne pak může být každou neděli „zapalovány“ adventní svíce formou projekce na budovu Prioru.

S vánočním programem na jihlavském náměstí se počítá od 18.11.2019 do 2.2.2020.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů