VÍME PRVNÍ: Kraj Vysočina chtěl odložit stavební povolení obchvatu Brtnice o tři roky, dostal jen dva

Obchvat Brtnice na Jihlavsku se začne stavět později než se čekalo. Kraj Vysočina letos na jaře požádal o prodloužení stavebního povolení o tři roky, což ale ze zákona nelze. Zákon jednoznačně umožňuje platnost stavebního povolení prodloužit maximálně o dva roky od platnosti stavebního povolení.

Kraj Vysočina odůvodnil žádost o prodloužení platnosti stavebního povolení finančními důvody. Žádost Kraje Vysočina jako investora obchvatu Brtnice o tříleté prodloužení stavebního povolení naznačuje úmysl zahájit stavbu obchvatu až v roce 2026. Pokud by Kraj Vysočina plánoval dřívější zahájení stavby obchvatu, postačovala by kratší lhůta.

Výstavba obchvatu Brtnice na trase mezi Jihlavou a Třebíčí patří spolu s obchvatem Zašovic, Okříšek a Slavětic mezi dopravní stavby důležité pro zahájení výstavby nových bloků jaderné elektrárny Dukovany. Výstavba nových bloků Dukovan by měla začít v roce 2029, do zkušebního provozu by měl být tento blok uvedený v roce 2036.

Podle neoficiálních informací ale stále nejsou u konce jednání o státním příspěvku na financování obchvatu Brtnice na rok 2019. Bez tohoto příslibu nemůže Kraj Vysočina vysoutěžit dodavatele a zahájit výstavbu obchvatu.

AKTUALIZOVÁNO: Stát zřejmě pošle peníze na obchvat Brtnice nikoliv na příští rok 2024, ale někdy později. Řekl to hejtman Vysočiny Vítězslav Schrek na tiskové konferenci 10.10.2023.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů