VÍME PRVNÍ: Mikroregion Polensko řeší výstavbu desítek větrných elektráren

Podzimní valná hromada mikroregionu Polensko bude řešit i zájem investorů o výstavbu větrných elektráren. Zájem má hned trojice známých investorů: ČEZ obnovitelné zdroje, WEB Větrná energie a Jipocar power.

„Jednání valné hromady nebude ani tak o počtu větrných elektráren jako spíše o postoji obcí mikroregionu k výstavbě větrných elektráren,“ naznačil místostarosta Polné Martin Bohdálek. Mikroregion Polensko je dobrovolné sdružení dvaadvaceti obcí nacházejících se na území tří okresů Vysočiny (jihlavského, žďárského a havlíčkobrodského).

Místostarosta Polné Bohdálek naznačil, že v případě firmy ČEZ obnovitelné zdroje může jít o podobně veliký větrný park jako je plánován na rozhraní žďárského a havlíčkobrodského regionu. Na rozhraní Žďárska a Havlíčkobrodska chystá ČEZ obnovitelné zdroje několik menších větrných parků až s třicítkou větrných elektráren.

Jednatelka firmy W.E.B Větrná energie Michaela Lužová potvrdila obecný zájem o region Polné na Jihlavsku s tím, že dosud není stanoven počet větrných elektráren. W.E.B Větrná energie je česká pobočka rakouské firmy W.E.B Windenergie AG s pobočkami v osmi zemích na dvou kontinentech. Provozuje 266 větrných turbín, 43 fotovoltaických systémů a 3 malé vodní elektrárny.

Firma Jipocar power automobilového závodníka Martina Prokopa už podepsala dohodu o výstavbě větrného parku Vysočina nedaleko Stonařova na Jihlavsku. Vyrůst by tu mělo devět větrných elektráren.

K záměru v okolí Polné se firma Jipocar power dosud nevyjádřila.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů