VÍME PRVNÍ: Na Magistrát se vrací ex-tajemník Dohnal

Na Magistrát města Jihlavy se vrací z Krajského úřadu dlouholetý tajemník Lubomír Dohnal. Dohnal povede odbor dopravy místo Jána Tinky, který odchází do důchodu.

Informaci Občasníku potvrdil ředitel Krajského úřadu Zdeněk Kadlec. Na krajském úřadě působil Dohnal jako úředník stavebního odboru.

„Vím to osobně přímo od něj. V souvislosti s nejistou budoucností stavebních úřadů ho celkem i chápu,“ uvedl ředitel Krajského úřadu Zdeněk Kadlec.

Z jihlavské radnice odešel tajemník Dohnal před dvěma lety v souvislosti s odvoláním náměstka Vymazala (ODS) z funkce. ODS odešla z koalice do opozice, v koalici ji nahradilo hnutí ANO.

Ve výběrové komisi na šéfa odboru dopravy byli podle informací Občasníku tři ze sedmi členů výběrové komise z řad členů ODS.

Návrat ex-tajemníka Dohnala je jedním z překvapivých kroků menšinové koalice vedených primátorkou Karolínou Koubovou (Fórum). Současný tajemník Magistrátu Evžen Zámek je dlouholetým příznivcem uskupení Fórum Jihlava.

Vedení města už déle než měsíc nekoná ani pravidelné tiskové konference na kterých bylo možné vedení města položit otázky k chodu Magistrátu.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů