VÍME PRVNÍ: Nešikovnost radnice daruje Velkému Meziříčí bezplatné parkování

Starý systém výběru poplatku za vjezd na velkomeziříčském náměstí končí letos na Silvestra, nový systém výběru parkování přes parkovací automaty bude až od jara. Nejméně tři měsíce nebude mít Velké Meziříčí jak vybírat poplatek za parkování na náměstí.

Ovšem vedení města Velké Meziříčí udělá z nouze ctnost a bezplatné parkování na náměstí se stane vánočním dárkem pro obyvatele města. Podle připravovaného harmonogramu schválí zastupitelé zrušení dosavadní vyhlášky o výběru poplatku za vjezd na náměstí a parkování na náměstí bude dočasně zcela zdarma.

Harmonogram schvalování parkovného

2. prosince – zasedání rady města, kde proběhne souhrn všech dosud zpracovaných podkladů a výchozí návrh řešení a variant. Bude předložen k projednání návrh obecně závazné vyhlášky č. 7/2020 o zrušení obecně závazné vyhlášky č. 7/2010 o zpoplatněném vjezdu na náměstí, tato by následně měla být schválena zastupitelstvem města dne 15. 12. 2020.
3. prosince – seminář zastupitelů k parkovacímu systému. Zde zastupitelé prodiskutují způsoby platby, ceny parkovného, konečné počty a rozmístění automatů, zóny zahrnuté do placeného parkování, ve kterých hodinách se bude za parkování platit apod. Bude předložen k diskusi návrh nařízení rady města o zpoplatněném parkování včetně ceníku.
Do 11. prosince – připravené podklady k dopracování projektu parkovacích automatů a dopracování návrhu nařízení rady města podle připomínek zastupitelů.
15. prosince – schválení obecně závazné vyhlášky č. 7/2020 zastupitelstvem, schválení rozpočtu města včetně položky na nákup parkovacích automatů.
Cca 10. ledna – základní výkresy projektu parkovacích automatů k dispozici k projednání se zastupiteli.
Začátek února 2021 – předaný projekt parkovacích automatů a souvisejících opatření dle smlouvy, která se nyní podepisuje.
Následně vypsání výběrového řízení na nákup a instalaci parkovacích automatů. Rovněž bude třeba provést doplnění systému VERA o potřebné moduly pro odbor finanční a městskou policii.
Březen 2021 – nákup, instalace a zprovoznění potřebných systémů, úpravy dopravního značení ve vymezené oblasti, uvedení parkovacích automatů do provozu.


Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů