VÍME PRVNÍ: Rantířov znovu zažaluje Krajský úřad Vysočiny

Zastupitelé obce Rantířov odhlasovali podání nové žaloby na Krajský úřad Kraje Vysočiny. Důvodem je dodatečné povolení přístavby jedné z hal v areálu místní firmy.

„Chceme, aby Krajský ůřad respektoval první rozsudek krajského soudu v Brně,“ uvedl starosta Rantířova Tomáš Novotný.

Krajský soud a po něm i Nejvyšší správní soud  plně souhlasili s názorem že stavební úřad v Jihlavě pochybil, pokud žádosti o dodatečné povolení pro stavbu „Automatická linka alkalického zinkování a černění a zneškodňovací stanice odpadních vod“ v areálu provozovny společnosti M-KOVO vyhověl, ačkoliv z provedených důkazů bylo zjevné, že stavba je rozporná s územním plánem obce Rantířov (více zde).

Protože uvedené pochybení nenapravil žalovaný Krajský úřad Kraje Vysočina, byla po právu rozhodnutí Krajského úřadu Vysočina i stavebního úřadu Jihlava krajským soudem zrušena.

Rantířovu nyní vadí vstřícný přístup jihlavských i krajských úředníků ke stavbám. které podle názoru obce slouží jako zázemí pro rozšíření výroby v lokalitě vyčleněné územním plánem pro drobnou řemeslnou výrobu. Rozšíření výroby o automatickou linku na zinkování se zneškodňovací stanicí odpadních vod už je podle názoru obce za hranicí definice pojmu „drobná řemeslná výroba“.


Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů