VÍME PRVNÍ: Státní kontrola úzkokolejky dopadla dobře, zpožděná reorganizace letní provoz neohrozí

Jindřichohradecká úzkokolejka úspěšně prošla místní prohlídkou trati inspektory drážního úřadu. Zjištěné nedostatky nejsou tak zásadního charakteru, aby ohrozily plánovaný letní provoz.

S podmínkou anonymity to Občasníku sdělil důvěryhodný zdroj.Další úřední postup pak patrně povede k vystavení certifikátu bezpečnosti dráhy, což je dokument Drážního úřadu nezbytný pro veřejnou dopravu cestujících.

Zpoždění dodávky znaleckého posudku o sedmi set stranách patrně povede k oddělení procesu zprovoznění letní sezóny od procesu reorganizace úzkokolejky podle věřitelského plánu Jana Kysely.

Dopravcem na úzkokolejné dráze bude firma Gepard Express s nezbytnými osvědčení dopravce pro veřejnou dopravu společně s finanční podporou Jihočeského kraje i Kraje Vysočina. Podpis smlouvy je ale možný až kolem patnáctého června, kdy vyprší nezbytné lhůty, které zatím brání uzavření smlouvy.

Pokud dojde skutečně k vystavení certifikátu o bezpečnosti dráhy Drážním úřadem na konci května a budou podepsány krajské smlouvy, pak úzkokolejka může začít tvořit zisk a zhodnocovat majetkovou podstatu zadlužené firmy.

O dalším osudu úzkokolejné dráhy se tak bude rozhodovat v soudní síni na schůzích věřitelů. I nezbytný podpis smluv s obcemi na trati úzkokolejky o vlastnictví drážní infrastruktury nepůjde tak rychle, jak by si přál Jan Kysela jako autor reorganizačního plánu.

Úzkokolejka začala nabírat zaměstnance, co ji postaví na nohy (více zde). Prohlášení firmy Swietelsky Rail čtěte přímo zde.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů