VÍME PRVNÍ: ÚOHS pozastavil Centrální dispečink odtahů

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zrušil zadávací řízení Ředitelství silnic a dálnic ČR na Centrální dispečink odtahů a až do pravomocného skončení správních řízení uložil zadavateli zákaz uzavřít smlouvu na tuto veřejnou zakázku.

Abschleppdienst 🥇 Jetzt Notfalldienst rufen: 0800 247 2477 ✓

V tendru na Centrální dispečink odtahů za čtvrt miliardy korun dostalo Ředitelství silnic a dálnic jen jedinou nabídku o korporace firem zaštítěnou Ústředním automotoklubem a Spolkem odtahových služeb, z. s. V případě úspěchu ve veřejné zakázce měly tyto společnosti provádět vyprošťovací a odtahové služby, včetně souvisejících činností a úkonů na dálnicích a silnicích I. a II. třídy ve správě Ředitelství silnic a dálnic ČR, jakož i služby centrálního dispečinku odtahů (call centra), to vše nepřetržitě čtyřiadvacet hodin denně a po celou dobu trvání smlouvy s Ředitelstvím silnic a dálnic jako správcem komunikace.

Veřejnou zakázku Ředitelství silnic a dálnic ale napadly asistenční společnosti Global Assistance, a. s., a Europ Assistance, s. r. o. . V rozhodnutí antimonopolního rozhodnutí jsou spojena dvě správní řízení, která Úřad vedl od října 2021.

„Zadavatel stanovil zadávací podmínky veřejné zakázky „Centrální dispečink odtahů“ v rozporu se zákonem a zásadou zákazu diskriminace, když předmět plnění veřejné zakázky vymezil natolik široce, že došlo k bezdůvodnému omezení hospodářské soutěže, neboť někteří dodavatelé nemuseli být schopni nabídnout zadavateli všechna požadovaná plnění,“ uvedla mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Milena Marešová.

Rozhodnutí není zatím pravomocné, Ředitelství silnic a dálnic může proti němu podat v zákonné lhůtě rozklad.

Vyjádření Ředitelství silnic a dálnic zjišťujeme.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů