Vlastním chybám říká starosta Kaminaras „opoziční klukoviny“

Koalice vedená starostou Alexandrosem Kaminarasem neměla dostatek hlasů a tak Velké Meziříčí nemá schválený rozpočet. Neschválení rozpočtu ihned starostovo hnutí Společně VM označilo „spíše za komplikaci“ ke které došlo „spíše ze škodolibosti než kvůli nějakým vážným důvodům“.

Teprve když starostu Kaminarase nepodrží vlastní koalice, spoléhá na opozici. Aby opozice schválila rozpočet města, musí mít důvod rozpočet podporovat. Starosta Kaminaras ale nedal opozici jediný důvod k podpoře rozpočtu města.

Nedostatek koaličních hlasů je jen a pouze politickou chybou starosty Kaminarase, když v době covidových karantén jaksi nepočítal s možností karantény i pro členy své koalice. Možnost online hlasování z karantény jaksi ve Velkém Meziříčí stále není.

Až starosta Kaminaras upraví Jednací řád zastupitelstva města, bude mít znovu dostatek hlasů své koalice pro schvalování rozpočtu.

Svádět vlastní politické chyby na klukoviny opozice je znakem politické nevyzrálosti a nepřipravenosti. Doba karantén si žádá odpovídající prostředí s možností on-line hlasování zastupitelů odkudkoliv.

Starosta Kaminaras navíc ztratil radního Petra Veličku (ODS), který náhle rezignoval na post radního. Velička tak učinil v samém závěru jednání zastupitelstva města, když ODS nemohla navrhnout náhradníka na post radního města.

Svádět problémy vládnutí na činnost opozice je přiznání vlastní politické neschopnosti: opozice je především jednotná a ve chvílích nedostatku koaličních hlasů i silnější než koalice. Těmto momentům, kdy opozice může rozhodovat se ve Velkém Meziříčí nově říká „klukoviny opozice“. Koalice přestává rozhodovat a rozhoduje hlas opozice.

Aby předešel starosta Kaminaras „klukovinám opozice“ může opozici více zapojit do řízení města. To by ovšem znamenalo ukázat vyšší stupeň politické prozíravosti než jen obviňování opozice z problémů vlastního vládnutí.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů