Vysočina bude mít europoslankyni, uspěla Nagyová (ANO)

Jihlavská zastupitelka Jana Nagyová (ANO) bude příštích pět let zastupovat zájmy České republiky v Evropském parlamentu.Nagyová získala dle Českého statistického úřadu (ČTÚ) 14 448 hlasů, preferenčních pak 1,86 procenta.

Není to poprvé, kdy Nagyová změřila síly ve volbách proti zástupcům koalice SPOLU. Už v roce 2022 Nagyová kandidovala na Jihlavsku v se objevila v senátních volbách, kde na Jihlavsku kandidovala proti současnému šéfovi horní komory Miloši Vystrčilovi (ODS). Nagyová získala necelých čtyřicet procent hlasů ve vyhrocené volební kampani. Tehdy náladu voličů ovlivnilo přeřeknutí Nagyové, že požádá o imunitu v kauze Čapí hnízdo.

Obvinění z dotačního podvodu byla Nagyová zbavena spolu s předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem. Soudní rozsudek ale není pravomocný, státní zástupce podal odvolání.

Před rokem 2018 Jana Nagyová byla dokonce náměstkyní primátora Rudolfa Chloupka (ČSSD), nicméně z místní politiky se na nějakou dobu stáhla pod vlivem obvinění v kauze Čapí hnízdo. Jak sama přiznala, kauza Čapí hnízdo zasahovala do života jejího i její rodiny v nepřiměřené míře, a tak se rozhodla svou politickou kariéru přerušit.

Jana Nagyová se narodila v Košicích. Tam také vystudovala ekonomiku na Ekonomické univerzitě, Podnikohospodářské fakultě. Doktorát získala na Univerzitě Pardubice. V současnosti působí jako nezávislá konzultantka v oblasti ekonomického a dotačního poradenství.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů