Vysočina vykazuje nula COVID-19 nemocných, Jihlavsko zavádí nošení roušek

Čtrnáctý červenec roku 2020 vejde do historie jako datum, kdy Jihlavsko opět nasadilo roušky jako ochranné opatření proti COVID-19. Ranní statistiky vypadaly jako obvykle: nula případů.

Stambera.cz

Ovšem krizový štáb se den předtím usnesl na opětovném nasazení roušek. Jihlava oznámila deset nových případů. V padesáti tisícové metropoli Vysočiny. Roušky jsou povinné například u kadeřníka. Ale pouze v Jihlavě a okolí. A tak pokud potřebujete kadeřnické služby, pak mimojihlavští kadeřníci fungují v normálním režimu. Do jihlavského kadeřnictví ale roušku potřebujete.

Rozhodnutí krizového štábu je zajímavé i tím, že se týká mimojihlavských obcí. Mimo krajské město Vysočiny je počet případů nulový. O zdravotním stavu lidí na vesnici místní vědí sami mezi sebou. Mimojihlavští starostové vyčkávají na rozhodnutí státní správy (státních hygieniků), které se jich bude stoprocentně týkat.

Přitom stačilo, aby primátorka Jihlavy Karolína Koubová postupovala stejně jako předseda vlády Andrej Babiš: na tiskové konferenci po krizovém jednání zodpovědět všechny dotazy novinářů. A tiskovou konferenci on-line vysílat do celého světa.

Obsah tiskové zprávy o zasedání krizového štábu pak městu nestál ani za to, aby jej vysílal městský rozhlas jako zprávu zvláštního významu. Celý postup jihlavského Magistrátu při krizovém řízení města budí rozpaky. Buď situace není tak vážná, aby si situace vyžadovala tak tvrdý postup krizového štábu, nebo usnesení krizového štábu znělo jinak.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů