Výzva záchranky: Dotazy na koronavirus patří na infolinku 1212!

V posledních dnech výrazně stoupl počet telefonátů na linku 155, které nesouvisí s přednemocniční neodkladnou péčí a zatěžují tak plynulý chod Zdravotnického operačního střediska.

„Naši operátoři se tak bohužel setkávají i s případy, kdy se například volající dožadují výsledky testů.Upřímně chápeme obavy občanů spojené s nákazou novým typem koronaviru, je ale nutné, aby své dotazy, ohledně nemoci COVID-19, směřovali na telefonní linky k tomu určené,“ uvedl mluvčí záchranky Petr Janáček.

Jedná se například o Krajskou hygienickou stanici, infolinku Státního zdravotního ústavu, případně nově zřízenou bezplatnou celostátní linku 1212.


Podle mluvčího vysočinských záchranářů je třeba si uvědomit, že všechny tyto infolinky zažívají velký nápor volajících a z toho důvodu mohou být přetížené nebo nedostupné.

„Mějte proto, prosím, trpělivost, volání s odstupem času opakujte a řiďte se pokyny epidemiologa nebo vašeho praktického lékaře. Velice děkujeme těm, kteří tísňovou linku 155 nechávají volnou pro pacienty v přímém ohrožení života či zdraví ,“ dodal mluvčí Janáček. .


Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů