Vyzyvatelem senátora Vystrčila (ODS) bude obviněná manažerka Nagyová (ANO)

Hnutí ANO posílá na Jihlavsku do senátních voleb Janu Nagyovou, která má sděleno obvinění za kauzu „Čapí hnízdo“ spolu s předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem. „Nominace Jany Nagyové byla jednohlasná,“ uvedl krajský předseda hnutí ANO Martin Kukla.

Nominaci Jany Nagyové-Mayerové ještě musí projednat a schválit celostátní předsednictvo hnutí ANO. Čeká se i na reakci předsedy hnutí ANO Andreje Babiše.

Už dříve unikaly z členské základny ANO informace o „souboji Titánů“ v podzimních senátních volbách. Titánem je obecně nazýván člověk, který svými vlastnostmi převyšuje ostatní.

V letech 2008 až 2010 byla Jana Nagyová-Mayerová místopředsedkyní představenstva společnosti Farma Čapí hnízdo (dříve ZZN Pelhřimov), poté byla do listopadu 2011 místopředsedkyní dozorčí rady firmy. Podepsala žádost o padesátimilionovou dotaci z evropských fondů na Farmu Čapí hnízdo. Ve vyjádření pro Občasník Nagyová před lety uvedla „kdybychom chtěli mlžit, nepoužíváme emaily Agrofertu“.

Manželský pár Jana a Daniel Mayerovi z ANO byli v období 2016 až 2018 na vrcholových postech jihlavského magistrátu. Oba zasedali v městské radě, Jana Mayerová byla dokonce náměstkyní primátora Rudolfa Chloupka (ČSSD). Mayerová opustila komunální politiku Jihlavy na jaře 2018, její bývalý manžel Daniel Mayer na podzim 2020. O Vánocích 2020 oznámila Mayerová návrat k dívčímu příjmení Nagyová.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů