WEB Větrná energie nabízí na Vysočině levnější elektřinu

Česká pobočka rakouské společnosti WEB Větrná energie připravuje levnější tarif pro využití větrné energie přímo v místě výroby. V obci Nadějov na Jihlavsku by mohlo jít o slevu pěti procent pro každý ze zhruba osmi desítek rodinných domů, pokud bude obec souhlasit s výstavbou větrného parku „Jihlava-sever“.

„Například v Rakousku jsme nejen výrobcem elektřiny, ale i dodavatelem energií, to znamená, že můžeme elektřinu dodávat i koncovým spotřebitelům přímo. Proto jsme schopni nabídnout lidem v regionu speciální tarif elektřiny. V současnosti je tento tarif s názvem „rezident“ 23 ct/kWh oproti 26 ct/kWh u základního tarifu. Podobný model je k dispozici také v Německu,“ uvedla tisková mluvčí společnosti WEB Windenergie AG Beate Zöchmeister.

„V ostatních zemích jsme pouze výrobcem nikoli dodavatelem elektřiny, proto tuto službu v současnosti nemůžeme nabízet v jiných zemích. Ale snažíme se lidem nabídnout něco jiného užitečného,“ dodala mluvčí rakouské společnosti.

Jako výrobce elektřiny spojila WEB Větrná energie síly se společností Pražská energetika se kterou připravila obchodní model pro obec Nadějov na Jihlavsku.“Celá věc je teprve v počátku. S kolegy v těchto dnech diskutujeme o dalších možných krocích,“ sdělil mluvčí Pražské energetiky Karel Hanzelka.


Podle mluvčího Pražské energetiky je fakt, že v rámci společného projektu s firmou WEB chce obyvatelům nabídnout slevu z ceny silové elektřiny. „Vnímáme tento krok jako logický vzhledem k tomu, že větrná elektrárna se bude nacházet v jejich sousedství. Jsme přesvědčení, že by z toho občané měli také něco získat,“ dodal mluvčí Hanzelka.

Na Vysočině se pozornost firmy WEB Větrná energie upírá především směrem k městu Počátky na rozhraní Vysočiny a Jihočeského kraje. „Zatím není žádný další posun v jednání od červnového jednání zastupitelstva,“ uvedl tajemník městského úřadu Počátky Václav Marek.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů