Whisky akademie: Deset důvodů k pravidelnému pití whisky

Není pochyb o tom, že whisky je oblíbeným nápojem v písních country stylu. Věřte tomu nebo ne, konzumace whisky ve správné dávce může mít příznivý vliv na vaše zdraví a ne jen kocovinu druhý den ráno.

Whisky dostala své jméno od gaelského slova „uisge beatha“, což znamená „voda života“. Tak zvedněte sklenici a vychutnejte si zdravotní výhody pití whisky.

1.Pomoc při hubnutí
Ano, čtete to správně. Vzhledem k tomu, že whisky je nápoj s nízkým obsahem sacharidů, je ideální pro každého, kdo si hlídá tělesnou váhu. Americká společnost pro klinickou výživu zveřejnila studii v roce 1991, která naznačovala, že střední příjem zvyšuje energii a snižuje touhu po příjmu cukru (sacharózy). Pokud počítáte kalorií, tak whisky má hodnotu 64. Takže odložte to pivo a namísto toho si dejte panáka whisky.

2. Prevence rakoviny
Dalším velkým přínosem whisky pro zdraví je vysoká koncentrace kyseliny ellagové, silného antioxidantu, který může neutralizovat volné radikály způsobující rakovinu v lidském těle. Jedna sladová whisky obsahuje více antioxidantů než červené víno.

3.Prevence mrtvice
Stejně jako u všech zdravotních výhod whisky je klíčové konzumovat s mírou. Díky svým vlastnostem ředění krve může denní dávka whisky snížit riziko ischemické (sraženinové) mozkové příhody.

4.Whisky předchází nachlazení
Pití horké whisky má podobné účinky jako pití horkého čaje.. Nápoj zvaný „Hot Teddy“ se obvykle míchá z likéru whisky a vody s medem (nebo, v některých receptech s cukrem), bylinkami (jako je čaj) a kořením. Pil se ještě horký. Osvědčené recepty se liší podle zemí a regionů: obvykle se nápoj pil ještě horký před spaním za deštivého nebo chladného počasí nebo ke zmírnění pocitů chladu a chřipky. Whisky působí jako příznivě působí na rozšiřováním krevních cév, zatímco med, citron a bylinný čaj mají anestetické vlastnosti a mohou uvolnit hlen.

5.Je to ničitel stresu
Pravděpodobně jste se po špatném týdnu v práci zamířili do baru, abyste se pokusili odstranit své problémy, ale možná nevíte, že vám whiskey může pomoci relaxovat. Účinek alkoholu může snížit stres a má také sedativní vlastnosti, které vám pomohou spát, pokud trpíte úzkostí.

6.Snižuje riziko demence
Pokud jste se někdy probudili z večera s těžkým pitím a nedokázali si vzpomenout na to, co jste dělali celou noc, tak tomu možná nebudete věřit, ale vědecká studie dospěla k závěru, že pití jednoho až šesti nápojů týdně může snížit riziko demence než úplná abstinence.

7. Pomáhá trávení
Whisky byla historicky používána na dobré trávení v mnoha kulturách po celá staletí. Pokud jste si dali těžké jídlo, může být sklenka whisky po večeři právě tím, co potřebujete k řádnému dokončení.

8. Pomáhá předcházet cukrovce
Zatímco konzumace alkoholu se nedoporučuje u pacientů s diabetem, studie prokázaly, že dlouhodobý mírný příjem alkoholu může tělu pomoci regulovat inzulín, což by potenciálně mohlo snížit riziko vzniku cukrovky druhého typu. Silné pití však může zvýšit riziko zvýšit.

9. Může zklidnit bolest v krku
Smíchejte whisky, teplou vodu a med a vypijte domácí lék na bolest v krku. Alkohol ve whisky působí jako antiseptické a znecitlivující činidlo na bolavé mandle a med vytváří silný povlak, který pomůže léčebným účinkům vydržet déle. Můžete to kloktat, popíjet nebo obojí, dle libosti.

10. Prodlužte svůj život
Studie z roku 2010, kterou zveřejnila Výzkumná společnost pro alkoholismus, zjistila, že středně pokročilí a starší dospělí středně pokročilí pijáci měli nižší celkovou úmrtnost než těžce pijící nebo dokonce abstinenti. Zvedněte sklenici svého oblíbené whisky a vychutnejte si ji až do dna!

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů