Zážitkové restaurace Vysočiny servírují jídlo se zážitkem

Zážitková gastronomie je způsob stravování, kdy restaurace servíruje hostu zážitek nejlépe pro všechny smysly, aby odcházel plný dojmů. Nemusí se přitom nutně jednat o drahé luxusní podniky, dají se sem zahrnout i bistra nebo pivnice se specialitami studené kuchyně. Zážitková gastronomie nemá hranice a záleží pouze na provozovateli a jeho zkušenostech, jak tuto formu stravování uchopí.

Host toužící po prožitku nejen z dobrého jídla, ale toužícího po jedinečném prožitku návštěvy restaurace, toto je cílem zážitkové gastronomie.

Zážitková gastronomie v kuchyni se týká nejen pokrmu samotného, ale i jeho skladby, uspořádání a toho, jak je prezentované na talíři. Sebemenší detail zde hraje důležitou roli. Člověk vnímá jídlo zrakem, vůní a v neposlední řadě samozřejmě i chutí. Úkolem zážitkové gastronomie je tedy uspokojit všechny naše smysly, teprve toto je umění.

Z pohledu servisu, či obsluhy je úzce spojena se majitelem podniku, který správným správným jednáním „na place“ dotváří celkový dojem z pokrmu. Ani role číšníka v této činnosti není zanedbatelná. Šokovat zákazníka, pobavit ho a vyhovět všem jeho přáním, právě tak by měl číšník prezentovat své dovednosti.

Prostředí v restauraci, která chce provozovat zážitkovou gastronomii, musí být nezapomenutelné, neopakovatelné a jedinečné. Všechny tyto „položky“ zážitkové gastronomie se musí vzájemně doplňovat a jedna bez druhé nemůže fungovat. Tento způsob stravování má velkou budoucnost.

Od samého začátku se však setkává s nepochopením u většiny klientů, neboť tento zážitek je pro zákazníka samozřejmě dražší. Sehnat kvalifikovaný personál ochotný dávat své práci i kus své osobnosti něco stojí.

Vyjímečné restaurace nejsou zpravidla v centru měst na těch nejrušnějších místech, ale často někde opodál, kde majitel podniku najde vhodný prostor pro rozvíjení charakteru podniku.

Stále hledáme zážitkové restaurace jako vyjímečné podniky s kusem srdce majitele a poctivým přístupem personálu. Najít podobné podniky vyžaduje značné úsilí, dobrou pověst si získávají právě z doporučení spokojených zákazníků. Dobré jídlo a dobrý zážitek stálých hostů dělá těmto podnikům tu nejlepší reklamu.

Který podnik vám vytvořil výjimečný zážitek dobrým jídlem a dobrou atmosférou? Odměňte ho svým doporučením ostatním na sociální síti přímo zde:

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů