Žďárským hasičům pomohly Babišovy peníze

Sbor dobrovolných hasičů Žďár nad Sázavou-zámek uspěl s žádostí o finanční podporu z Nadace Agrofert. Finanční prostředky šly přes samostatný Hasičský fond.

Hasičský fond je samostatným projektem Nadace AGROFERT a je určený profesionálním i dobrovolným hasičským sborům, organizacím a sdružením. Fond přijímá žádosti o příspěvky zejména na přístroje, vybavení či zařízení, na projekty, akce a aktivity v oblastech zásahové a záchranářské činnosti hasičského sportu práce s dětmi a mládeží organizace společenských, sportovních či kulturních aktivit v obci či regionu určených široké veřejnosti hasičské historie a tradic.

Informace Občasníku potvrdil starosta sboru Žďár nad Sázavou-zámek
Marek Entlicher s tím, že žádost za sbor vyřizoval velitel jednotky
David Partl . O hasičské dotace z Nadace Agrofert je momentálně velký zájem, proto je příjem žádostí až do konce roku pozastaven.

Činnost dobrovolných hasičů na území města podporuje i město Žďár nad Sázavou.

“ V rozpočtu města je letos na Požární ochranu naplánováno plnění ve výši cca 1,3 milionu korun. Z této částky jsou financovány jednotky sboru dobrovolných hasičů, kteří sídlí na žďárském zámku a také na Veselíčku,“ uvedl mluvčí žďárské radnice Matěj Papáček.

Vyjádření starosty města Martina Mrkose, poslance Radka Zlesáka i senátora Josefa Klementa doplníme, jakmile se je podaří získat.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů