Železnice pro Lesůňky a další malé vesnice

V době zimy se malé vesnice Vysočiny mohou spolehnout na železnou dráhu. Vlak pojede i když bude cesta do jejich vesnice zafoukaná sněhovými závějemi. Se zimní údržbou je to na silnicích nižších tříd složité, cestáři přednostně udržují hlavní tahy. Silnice na vesnicích nebyly často stavěny pro autobusovou dopravu, vyhýbání větším autům v protisměru je leckde problém.

Železnice je dopravním spojením venkova s městem, tak byla stavěna už v minulém století. Nákladová rampa na každé větší stanici pro dopravu zboží z místa na místo.

Dnes jezdí železnicí z vesnic hlavně školou povinná mládež. Nákladní rampy prázdné, vlaky přepravují podstatně méně zboží než tomu bylo v minulosti.

Potichu se připravuje omezení železniční dopravní obslužnosti. V podstatě bude politickým rozhodnutím preferována autobusová doprava i do vesnic s železniční stanicí. Rozhodnutí o budoucnosti vesnických železničních stanic přijde v roce krajských voleb. Uhájí železniční vesnice své vlakové stanice? Nebo je politici donutí jezdit autobusy? I to mohou rozhodnout krajské volby.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů