Zoufalé maminky a pekelné pracovní tempo pediatrů Vysočiny

V kraji Vysočina citelně chybí ambulance praktických lékařů hlavně na venkově. Ve zbývajících ordinacích pediatrů vládne pekelné pracovní tempo.

Medical Images - Free Download on Freepik

Telefony v ordinacích praktiků zvedají ošetřující sestry a pokud nejde o akutní zdravotní problém, pak s lékařem nemáte šanci mluvit. Denní výkon v ordinacích praktických lékařů se dá odhadnout na třicet až čtyřicet pacientů na hodinu. Maminky by se chtěly radit s lékaři o zdravotním stavu dětí, kojení a dalších starostech. Jenže čas lékaře pro pacienta je zoufale krátký.

Jak roste zoufalství maminek i zoufalství pediatrů z přeplněných čekáren klesá trpělivost s nečinností poslanců a senátorů jako představitelů státu. Klesající počet praktických lékařů ve venkovských ordinacích nevznikl ze dne na den, je to výsledek dlouhodobé neschopnosti státu udržet dostupnost zdravotní péče v regionech.

Krajská samospráva Vysočiny už tiše připravuje vlastní alternativu v podobě proměně krajských nemocnic na ordinace praktických lékařů. Zoufalství se rychle šíří, jen poslanci a senátoři nejsou ochotní popsat do podrobna problém s poklesem dostupnosti zdravotní péče na venkově.

Pekelné pracovní tempo poslanců a senátorů při řešení problémů s dostupností zdravotní péče na venkově není vidět. Spíše je vidět bezradnost nad řešením problémů s dostupností zdravotní péče, který trvá roky i celá desetiletí.

Zoufalství maminek při shánění lékařské péče pro své děti by mohlo politikům naznačit rostoucí velikost problémů s dostupností lékařské péče. Zatím není slyšet z politických kruhů žádné velké pracovní úsilí nad zastavením poklesu dostupnosti lékařské péče. Prostě každý volič si musí umět poradit sám s řešením situace, kterou má řešit stát.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů