Zprávy z ARO nemocnice Jihlava: „chřipečka“ COVID-19 plní JIPku

Značný rozruch vzbudil na sociálních sítích příspěvek z první linie boje s „chřipečkou“ COVID-19 od jihlavského lékaře Bohdana Trnky:

“ Report z první linie. Reaguji na komentáře kamarádů /civilistů… Vždyť je to jen chřipečka…Situace k 5.10. Nemocnice Jihlava… V normální dobu ventilujem na ARO max 5-6 lidí… Dnes v Jihlavě 10 “covidů” na dýchacích přístrojích … jsou po 14-ti dnech neodpojitelni z ventilace s multiorhanovým selháním . K tomu jsou ventilovaní pacienti necovidoví. Staré a nemocné nenapojujeme…umírají v klidu na lůžku s opioidy. Rychlost, s jakou přibývají další pacienti s covid je cca 1 pacient na plicní ventilaci za 1,5 dne… Na Remdesivir dosáhne dle kritérií jen menší část ( schvaluje se centrálně v Brně – kritéria velmi přísná )Pracujeme na 300%….lékaři, sestry, zdravotníci, nezdravotníci, management nemocnice. Děkuji všem nasazeným v péči o všechny nemocné…

👍
👍
👍

Práce se stává noční můrou. Nebojte se té “chřipečky” , jen počítejme s tím, že pár lidí umře… a ne jen starých a nemocných!!!Ochranné pomůcky fungují a zatím jsou. Ventilujeme v izolaci na ARO, infekční JIP nově interní JIP. Provoz sálů je omezen na akutní výkony. Nebojte se, ještě pár ventilátorů zbývá.”

Trnkův příspěvek je reakcí na časté podceňování zdravotních rizik v souvislosti s onemocněním COVID-19.Později lékař Trnka připojil i vysvětlení formulace „staré a nemocné nenapojujeme“ :

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů