Zraněný hokejista Plachý plánuje návrat na led. Chce stihnout ještě tuhle sezónu!

Po těžkém zranění nohy pelhřimovský hokejista Tomáš Plachý už chodí po svých. A bez berlí! „Na domácí zápas s Táborem bych se chtěl přijít podívat jako divák, pak rehabilitace na kole a na přelomu roku bych chtěl zkusit jít na led,“ plánuje svůj hokejový návrat Tomáš Plachý.

Co se přesně přihodilo v přípravném zápase Tomáš dodnes přesně neví. „Zatmělo se mi před očima, spadl jsem a noha byla do pravého úhlu,“ vzpomíná pelhřimovský hokejista. Jeho rodiče byli na zápase jako diváci, po zápase ho vezli do nemocnice. Druhý den podstoupil náročnou operaci, pak byla zlomená noha v sádře. Všichni mu přáli, aby chodil po svých. Že by se ještě někdy vrátil k hokeji? Složitá otázka, ale spíše to nevypadalo na to, že by stihl aspoň příští sezónu.

Rehabilituje s dcerou

Při rehabilitaci je důležitým faktorem i Tomášova dcera. Nenechá zraněného tatínka v klidu odpočívat na gauči a když maminka nenápadně zmizí z domu, je péče o dceru plně na zraněném hokejistovi. A tak Tomáš poskakuje po bytě a obsakuje svou malou dcerku. Je to asi nejlepší rehabilitační terapie.

Psychika hokejisty

U úspěšného návratu na led je strašně důležitá psychika sportovce: především, zda se nebude bát sportovat, hrát naplno a dávat sportu maximum. Úspěšný návrat na led je často důležitější zvládnout psychicky než se dostat do fyzické pohody.

 

 

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů