Zvyšovat příjmy města je těžší než rozdávat dotace

Jihlava dostala nabídku výstavby a provozování casina na území města, zastupitelé si nabídku vyslechli a začali vytvářet politické postoje a stanoviska bez transparentního zveřejnění celé nabídky.

Transparentnost zůstala jen v proklamacích vedení města v čele s primátorkou Karolínou Koubovou.

Části politického spektra vyhovují obavy voličů ze sociálních dopadů provozování casina na obyvatele města. Tím si politici vytvářejí prostor pro odmítnutí dalšího jednání o podmínkách výstavby casina.

Nulová tolerance hazardu v krajském městě Vysočiny generuje finanční příjmy obcím hned za hranicemi katastru krajského města. Hazard na vesnicích funguje ke spokojenosti obyvatel jako vítaný příjem do obecní pokladny. Naopak dopady na drobnou mravnostní kriminalitu v obcích s neregulovaným hazardem jsou minimální.

Jihlava potřebuje stroj na pravidelné financování sportu a výstavby multifunkční arény. A nejlépe rovnou zlatý důl. Na výstavbu multifunkční arény bude potřeba kolem miliardy korun. Větší část z miliardy korun bude město Jihlava patrně financovat dlouhodobým úvěrem. Finanční zatížení městské poklady pronikavě stoupne, úroky z miliardového úvěru zaplatí občané města.

Výstavba a provozování casina je možností, jak nechat zaplatit výstavbu multifunkční haly movité návštěvníky krajského města. O casino bude mezi obyvateli Jihlavy zájem asi jako o návštěvu divadla nebo koncertu filharmonie. Jednou za čas, možná jednou za rok.

Umění plnit městskou pokladnu je větší než umění rozdělovat dotace a granty na kulturní akce města. Uskupení Forum Jihlava v čele s primátorkou Karolínou Koubovou a vlastně celé zastupitelstvo města ukáže občanům postoj ke zvyšování daňových příjmů města vlastními silami. Umět vydělat peníze je těžší než umět rozdělovat peníze občanů města na dotace a granty.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů