ČSSD Jihlava volebního lídra dosud nezvolila. Příprava na volby nabírá zpoždění

Kcssddyž primátor Jihlavy Rudolf Chloupek ohlásil počátkem letošního roku zájem o pozici pouze řadového zastupitele, zůstal na post stranického lídra a kandidáta na příštího primátora jen Vratislav Výborný. Kdo jiný? Zní z ČSSD. Městský výbor ČSSD Jihlava měl jméno lídra oznámit už před měsícem. A stále nic.

Vedení jihlavské ČSSD se stále nedokáže shodnout na jménu volebního lídra a tak bude lídra volit až stranická konference. To už bude po Velikonocích a příprava na podzimní volby začne nabírat vážné zpoždění.

Další pořadí za nezvoleným lídrem se zdá být jasné: dvojkou předsedkyně Nováková-Hotařová, na dalších místech primátor Rudolf Chloupek, krajský radní Martin Hyský, jihlavský zastupitel Jiří Dvořáček.

I nestor jihlavské ČSSD František Zelníček bude někde v popředí kandidátky.

Pro další členy jihlavské ČSSD jako jsou Ivo Přibyl nebo Aleš Urban tak zbude místo někde na pomezí první desítky. Čelo kandidátky bude patřit osvědčeným veteránům a zasloužilým členům.

ČSSD si totiž ani na okamžik nepřipouští nepřízeň voličů. Nesplněných předvolebních slibů je poměrně dost: nákupní galerie jako součást opraveného zimního stadionu byla vlastně jen pouhou iluzí, zahájení rekonstrukce zimního stadionu začne patrně až v příštím volebním období. Doprava a parkování v Jihlavě je katastrofa.

O Vánocích nabídla ČSSD recept na problémy s vánočními trhy na náměstí, recept na fungující veřejnou dopravu se zatím neobjevil. Neobjevil se vlastně žádný další recept ČSSD na řešení problémů města. Metodu kuchařských receptů jako náhražky volebního programu už strana opustila.

Nerozhodnost jihlavského primátora Rudolfa Chloupka při řízení radnice i práce rady města pak straně ubírá další body. Do voleb se už nestihne prakticky nic, primátor čeká na zasloužený důchod.

ČSSD je unavená vládou nad městem i hledáním lídrů. Nové tváře nemají šanci se prosadit vůči stranickým veteránům, kteří jsou symbolem minulých problémů města. Nabízet nové myšlenky, věnovat energii řešení problémů města prakticky nemá uvnitř strany  prakticky šanci na úspěch. Výsledkem jsou dlouhé diskuse o sestavování pořadí kandidátů pro podzimní komunální volby.

A tak voliči sociální demokracie musí čekat a čekat na jména nabídku nového lídra. Zpoždění při volbě lídra se může straně krutě nevyplatit.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna