(VIDEO) Žďár nad Sázavou propaguje fyziku drsnou hrou ruských pionýrů s elektrošoky!

Na dnech fyziky v Regionálním muzeu ve Žďáru nad Sázavou si návštěvníci mohou vyzkoušet i odolnost lidského těla vůči elektrošokům v poněkud drsné hře s ruským názvem „Vyderžaj pioner“ – Vydrž pionýre! Exponát má šanci stát se hitem výstavy s názvem „Divy fyziky“. „Špetka praxe vydá za tunu teorie. O fyzice to platí dvojnásob,“ prohlásil starosta Žďáru nad Sázavou Martin Mrkos.

Samotný princip hry „Vyderžaj pioner“ nejlépe vysvětluje scéna z kultovního filmu „Pelíšky“.

Kupodivu možnost vyzkoušet odolnost lidského těla vůči elektrošokům není mezi hlavními lákadly výstavy ve žďárském muzeu. „Žďársko je kraj odolných lidí,“ věří žďárský starosta Mrkos odhodlání žáků i dospělých podstoupit unikátní pokus na fyzikální výstavě.

Muzeum láká především na možnost zkusit rozpohybovat obrázky, zkusit si „ušlapat“ provoz televize, zahrát si na laserové harfě, nebo se díky elektrickému proudu sami stát hudebním nástrojem.

Chybět nebude velký krasohled kde návštěvníci uplatní znalosti osové souměrnosti, laserové bludiště vedoucí k pokladu, smysly návštěvníků ošálí optické klamy a zájemci se také seznámí s ultrafialovým zářením, nebo si na vlastní kůži vyzkouší, jak vidí svět kolem sebe hadi.

Výstava je přístupná od prvního února do konce března 2024.


Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů