Dohnalová versus Dohnal: Jihlava se odvolala proti rozhodnutí vlastní úřednice

kapkaKakat a čůrat je možné v celém krajském městě bez omezení i když má statutární město Jihlava zákaz užívat vodárenské stavby postavené v rámci stavby „Snížení znečištění vod (SZV)“.

Podle informací Občasníku o tom rozhodla úřednice vodoprávního úřadu jihlavské radnice Jana Dohnalová. Jana Dohnalová je manželkou tajemníka jihlavské radnice Lubomíra Dohnala. Lidové moudro : „Koho chleba jíš, toho píseň zpívej“ na jihlavském magistrátě zjevně neplatí.

Na úspěšném dokončení stavebního díla má jihlavská radnice přímý ekonomický zájem. Na „velké kanály“, jak se lidově říká projektu SZV, dostala Jihlava devadesátimilionovou dotaci od Ministerstva životního prostředí.

Rozhodnutí odboru životního prostředí o zákazu používání vodárenského díla SZV je údajně datováno 5.2.2016. Problémem je i vykonavatelnost rozhodnutí odboru životního prostředí: Jihlava kanalizaci postavila za své a státní peníze, kanalizaci ale provozuje Vodárenská a.s. Na Vodárenskou a.s. nemá Jihlava žádný vliv. Zákaz používání stavby se dotýká pouze Jihlavy jako stavebníka. Jihlava tak nedokáže vykonat rozhodnutí vlastní úřednice.

Odbor životního prostředí jihlavského magistrátu vytrvale odolává žádostem o poskytnutí bližších informací.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů