(SHRNUTÍ) Gepardovy snahy o obnovení provozu úzkokolejky

Nejdříve se objevila neurčitá informace spíše jinotaj o „gepardovi, co běhá v jihočeských lesích kolem úzkokolejky“ (více zde). Touhy geparda pronajmout si majetek zkrachovalé dopravní společnosti Jindřichohradecké místní dráhy (JHMD) se ukázal v písemných dokumentech (více zde) a objevil se i záchranný plán pro úzkokolejku (více zde). Touha obnovit provoz úzkokolejky je vidět i z petice senátora Chalupského (více zde).

Pokračování soudního jednání o insolvenci je odloženo na neurčito, Jindřichohradecké místní dráhy předložily soudu námitku možné podjatosti soudkyně (více zde), insolvenční správkyně informovala soud o tom, že JHMD nespolupracuje při řešení insolvence (více zde). Objevil se i návrh na rozprodej majetku JHMD (více zde), JHMD rozšířily námitku možné podjatosti soudkyně (více zde). Soudkyně se hodlá bránit zásahu do soukromí (více zde). Soudní spory zablokovaly schůzi věřitelského výboru v polovině ledna, nejdříve musí být rozhodnuto o námitkách podjatosti.

Návrh Geparda na oživení letního provozu úzkokolejky vyžaduje součinnost Jihočeského kraje, zatím se ještě nezačal ani projednávat v orgánech kraje. Nejpozději na únorovém jednání Zastupitelstva Jihočeského kraje ale bude nutno rozhodnout, zda-li návrh na letní pronájem vozidel a trati úzkokolejky získá krajskou podporu.

¨Zhruba tři měsíce může trvat příprava obnovení provozu včetně získání státního souhlasu k letním jízdám na úzkokolejné trati. Včetně možného obnovení jízd parních vlaků.

A tak se čeká na rozhodnutí jihočeských politiků o návrzích geparda a jeho dopravní společnosti s licencí na železniční přepravu o úzkokolejce. Od politického rozhodnutí jihočeských zastupitelů se odvinou věci příští. Čas se krátí, rozhodnutí musí padnout do poloviny února. Jihočeské zastupitelstvo zasedá týden po únorov´ém svátku Hromnic.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů