Rozjezd úzkokolejky se dá stihnout do léta, věří Gepard Fikáček

Albert Fikáček - Owner - Wagon service, s.r.o. | LinkedIn

Majitel firmy Gepard Express Albert Fikáček byl viděn na jihočeském hejtmanství. Na hejtmanství se Fikáček potkal s jihočeským hejtmanem Martinem Kubou (ODS) a náměstkem hejtmana pro dopravu Antonínem Krákem. Informace o schůzce potvrdily zdroje z hejtmanství i samotný Fikáček.

Fikáček je jediným majitelem brněnské dopravní firmy Gepard Express, která se dlouhodobě zajímá o možnost obnovení provozu úzkokolejné dráhy z Jindřichova Hradce do jihočeské Nové Bystřice a do Obrataně na Vysočině.

Fikáček i nejmenovaní úředníci jihočeského hejtmanství se shodují v pozitivním výsledku první schůzky, která byla sjednána v rekordně krátkém časovém termínu zhruba sedmi dnů.

„Na kraji jsme měli jednání po několikáté. Pan hejtman Kuba i pan náměstek Krák projevili rozhodnutí pro záchranu úzkokolejky udělat maximum. Domluvené kroky jsou zcela konkrétní. Samozřejmě celé se to neobejde bez podpory aktuální správní rady JHMD, insolvenčního správce a souhlasu věřitelského výboru,“ uvedl k jednání na hejtmanství podnikatel Fikáček

Obrovský kus práce podle Fikáčka ale čeká také aktuálně i správní radu JHMD a to získání úředního povolení k provozování dráhy (nikoliv dopravce).

„Za aktuální podmínek jsme nalezli společně za mediace Jindřichohradecké radnice řešení, kterým je nejen možné splnit zákonné podmínky, ale zároveň to vše stihnout do léta. Vzhledem k tomu, že nabídku Gepardu na pronájem infrastruktury správní rada odmítla, nevidím jinou možnost, než toto povolení z jejich strany získat a to i vzhledem k oprávněnému zájmům věřitelů,“ uvedl Fikáček.

„Šance na záchranu provozu na jindřichohradeckých úzkorozchodných tratích je možná i díky lidem, kteří neochvějně vydrželi na dílně a čekají v těžkých podmínkách nejistoty na obnovení provozu. Myslím, že by zasloužili medaili,“ dodal Fikáček.

Dobrou náladu z pozitivních výsledků schůzky měl i starosta Nové Bystřice Jiří Zimola. “ V každém případě jsem ale rád, že komunikace byla navázána, že pan Fikáček dostal příležitost Jihočeskému kraji prezentovat svou dopravní nabídku a doufám, že provoz na úzkokolejné trati bude v létě obnoven. Možná zatím provizorně, možná zatím jen pro tento rok, ale důležité pro region je to, že vlaky snad vyjedou a tradice úzkorozchodné trati bude pokračovat,“ uvedl Zimola.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů