Asijská kuchyně je méně pracná než český guláš, říká kuchař žirovnického Artabanu

Asijská kuchyně je pro Evropana jednolitý celek, pro znalce kuchařské profese jde o značně široký pojem. Vzhledem k obrovské geografické rozloze se některé přísady používají v mnoha regionech, zatímco jiné jsou specifické pro jeden nebo několik regionů.

Kuchařské tradice asijské kuchyně v sobě spojují ty nejlepší chutě z východní Asie (Čína, Japonsko, Korea), jihovýchodní Asie (Thajsko, Vietnam, Malajsie) a jižní Asie (Indie, Pákistán). Asijská kuchyně je tak souhrn několik desítek regionálních kuchyní od indické přes čínskou a malajskou až po japonskou.

Může jít o obrázek 1 osobě , jídlu a indoor

Několik měsíců strávil v Singapuru i kuchař žirovnického hotelu Artaban Tadeáš Gojdič. „Guláš chystáte v kuchyni tři hodiny, od krájení cibule až po zahuštení v hrnci. Asijská kuchyně je jednodušší na přípravu, všechno se dělá na plotně,“ vysvětluje kuchař Tadeáš.

Asijská kuchyně si zachovala do dnešních časů jednoduchost přípravy jídla v jednom hrnci z dávných časů, kdy prostě neeexistoval jiný způsob přípravy vaření než zabít zvíře a vařit  Poté se k jídlu přidala zelenina a ovoce. Od dávných časů do dnešní doby se asijská kuchyně vyvíjela – zejména způsoby přípravy, ale základní styl si zachovala. 

Asiská kuchyně je bohatá na různé chutě a příchutě z bylin a koření používaných jako dochucovadla na talíři.  Je osvěžující kyselá, sladká, kořeněná a hořkosladká, připravovaná se zeleninou, masem a rýží.

Typické pro asijskou kuchyni je použítí nudlí jako přílohy, která se na talíři servíruje k většině jídel asijské kuchyně. Nudle jsou pro asijskou kuchyni stejně důležitou přílohu jako brambory pro českou kuchyni.

Původní recepty asijské kuchyně si v žirovnickém Artabanu zpestřuje i vlastními fígly. Příprava masa na asijskou kuchyni v žirovnickém Artabanu začíná i třeba týden dopředu. „Hodně se vaří z kachního masa, to je lepší nechat tak týden nebo deset dnů předem uzrát,“ prozradil kuchař žirovnického hotelu Artaban.

Dobrá chuť asijské kuchyně je v hotelu Artaban odvozena od tradičních surovin a zeleniny, které dodávají pokrmům chuť spolu s uměním kuchaře Tadeáše.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů