VÍME PRVNÍ: Radní Žďáru nad Sázavou zamítli pohřeb do rodinného hrobu na Jamské

Pozůstalí neúspěšně žádali radní města Žďáru nad Sázavou o výjimku s možností pohřbení zemřelé maminky do rodinného hrobu na hřbitově Jamská.

Z důvodu nevyhovujících geol. podmínek a na základě dlouhodobých zkušeností správy pohřebišť a ze zkušeností s pohřbíváním do kopaných hrobů dle dvou výjimek již radou města udělených pro tyto zóny pohřebiště na Jamské, nedoporučujeme správce hřbitova udělovat další výjimky:
Potvrdily se závěry hydrogeologického průzkumu, tj. nevhodné podmínky pro řádné tlení ostatků, jílovité podloží, spodní voda blízko dna výkopu.

Pokus o odvodnění pohřebiště Jamská drenážemi v minulosti nebyl úspěšný.

Každá výjimka, její realizace a žádost o ni je i velmi emočně citlivou věcí především pro pozůstalé. Takovou výjimkou jsou negativně dotčeni i
někteří jiní nájemci hrobových míst v sousedství.

Rozhodnutí o nepovolení pohřbů v rakvích do země v dotčené části pohřebiště na Jamské v roce 2019 bylo na straně města Žďáru nad Sázavou velmi náročné a pečlivě zvažované a konzultované s externími odborníky.

Bohužel pozůstalí ke správci hřbitova někdy z pohřební služby přicházejí s informací, že pohřbení je na Jamské možné a postačí udělení výjimky radou města.

V této souvislosti odbor komunálních služeb žďárské radnice ve spolupráci se správcem pohřebišť připravuje nový dopis pro ve městě nejvíce působící pohřební služby a případně i žďárské farnosti (mnohdy je prvním kontaktem a zdrojem informací pro pozůstalé kněz) o skutečném stavu na pohřebišti na Jamské a znovu uvede důvody, proč v příslušných zónách nelze pohřbívat, aby pozůstalí byli již u těchto prvních kontaktů v této smutné a citlivé a pro ně velmi těžké věci správně informováni.


Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů