(VIDEO) Hejtman Běhounek (ČSSD): Bez převzetí komunikací nebude obchvat Jihlavy

Statutární město Jihlava jedná o podmínkách převzetí krajských komunikací v intravilánu města Jihlavy do vlastní správy. Problematickou se stává především ulice Romana Havelky, kterou Jihlava zamýšlí převzít do vlastní péče jenom zhruba z poloviny: od sjezdu z dálničního přivaděče až po kruhový objezd Romana Havelky.

Hejtman Běhounek ale zopakoval podmínku převzetí všech krajských komunikací nabízených městu Jihlava od Kraje Vysočina. Jde především o ulice Žižkova a Brněnská po kterých vede Jihlavou spojnice Pelhřimova s Brnem.

Cena za výstavbu jihovýchodního obchvatu je kolem půl miliardy korun. Dlouhodobé dokumenty rozvoje města Jihlavy počítají s výstavbou jihovýchodního obchvatu do roku 2030 (více zde).

Vedení města Jihlavy rokuje především o podmínkách převzetí části ulice Romana Havelky od sjezdu z dálničního přivaděče až do místní části Staré Hory. I napojení obce Hybrálec ulicí Hybrálecká by Jihlava raději viděla použitím přímých místních komunikací z Hybrálce mimo území krajského města.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů